İdeal Ayakkabı Nasıl Olmalıdır?

İdeal Ayakkabı Nasıl Olmalıdır?

İdeal Ayakkabı Nasıl Olmalıdır?

Merhabalar ideal ayakkabı nasıl olmalıdır ? hangi tarz ayakkabı alıyoruz ayakkabı alırken nelere dikkat etmeliyiz, ve ideal ayakkabı nasıl olur. Uzmanlar ayakkabı seçimi yanlış

olduğu taktirde bir çok soruna işaret ediyor. Nasırdan, Varise, Diyabet, Düz taban olmak üzere ayakkabının önemi artıyor. İdeal ayakkabı nasıl olmalıdır sorusuna sizler için cevap vermeye çalıştık yazımızdan ideal ayakkabı nasıl olur diyenlere bir kaç öneri niteliğinde, Hanımlar bu konuda biraz daha dikkatli olmaları baylara göre bir tık dikkat diyoruz. Güzel giyinmek ve şık ayakkabı benim ve birçok bayanın tarzı oluyor. Sağlığımız için dikkat etmekte fayda var. En ideal ayakkabı 3 veya 4 santim yüksek topuk yeterli olduğunu uzmanlar bizlere hatırlatıyor.

Özellikle diyabet hastalarının ayakkabı seçimin doğru olması gerektiğini bildiren uzmanlar diyabet hastalarında ayaktaki yaralar ilerde çok farklı boyuta gidebileceğinin altını çiziyor.

Düz taban olma durumunun iyi seçilen ayakkabı ile önlemek mümkündür. Ortopedik yardım almak bu konuda en doğrusu olacaktır.

Yanlış ayakkabı seçimi ayakta koku ve nasır gibi sorunlar çıkmasına neden oluyor. Ayak bakımı çok önemli düzenli krem kullanımı deri ayakkabı seçimi tercih edilmelidir.

İnce topuklu ayakkabılar bayanların ilk başta tercihleri olurken varis şikayeti olanlar için uygun olmadığı çok dik olduğundan ayak tabanını yorması mümkün bel ve eklem ağrıları diz ağrıları 3 veya 4 santimden yüksek topuklu olması sağlığımız ve ayaklarımızın rahatını artıracaktır.

Topuklu giymek sakıncalı dedik düz ayakkabı giymek onunda yanlış olduğunu uzmanlar bizlere bilgi vererek dile getiriyor. Babetler düz olduğu için vücudun yükünü öne daha fazla alması sonucu ayak ağrılarının daha fazla artırdığı doğrulanıyor.

İdeal Ayakkabı Nasıl Olmalıdır ?

Deri ayakkabı öncelik olsun.

Dar veya geniş kalıplı ayakkabı alırken yarım numara seçeneklerini sorun.

Ayakkabı alırken uzun parmağınıza göre almakta fayda var.

Günün sonunda ayaklarımızın şiştiğini dikkatten kaçırmayın.

Ayak ölçümüz yaş itibariyle büyüme gösterecektir.

Son olarak 3-4 santim yüksekliğinde olması en ideal ayakkabı olduğunu unutmayın.

 

blank

İdeal ayakkabı nasıl olmalıdır ?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ