Stor ve Zebra Perdeler Nasıl Temizlenir?

Stor ve Zebra Perdeler Nasıl Temizlenir?

Hemen hemen her evde mutlaka bulunan stor ve zebra perdelerin kullanımı oldukça kolaydır. Temizlemesi ise normalde zordur ama püf noktasını bilirseniz oldukça kolay temizleyebilirsiniz.

Kullanım kolaylığı ve tek parça olarak iş görmesi nediyle son zamanlarda normal perdelerden daha çok evlerde tercih edilen stor- zebra perdelerin temizliği normal perdelere göre biraz daha uğraştırıcıdır. Mekanizma sistemi olan stor ve zebra perdeleri temizlerken çoğumuz mekanizmayı bozacağımızdan çekinip iyice temizleyemeyiz. Stor ve zebra perdelerin mekanizmasına zarar vermeden temizlemek için sizin için hazırladığımız temizleme yöntemlerine mutlaka göz atmalısınız.

Stor ve Zebra Perdeleri Temizleme Aşamaları

  • Temizliğe başlamadan önce ilk yapmanız gereken perdeyi çıkarmak olmalıdır. Perdeyi çıkarmak için tüm perdeyi ruloya sarın. Saha sonra üstteki mekanizmadan tamamen çıkartın.
  • Stor ve zebra perdeleri temizlemek için şampuan, beyaz sabun veya arap sabunu, ılık su, temizleme işlemi için kullanılmayan sünger, geniş bir leğen, temiz bir havlu ya da bez gerekli malzemelerdir.
  • Geniş bir alana balkon ya da banyoda perdenizi dümdüz bir şekilde serin. Daha sonra kumaşın hiç bir yerden katlanmadığına kontrol edin. Perdenin kumaşı katlanırsa eğer iz kalır. Bu yüzden temizlemeden önce kontrol etmeliyiz.
  • Düz alana serdiğiniz stora veya zebra perdeye leğen içerisine döktüğünüz ılık su ve temizlik ürünü karışımını sünger yardımı ile sürüp temizlemeye başlayın.
  • Süngeri köpüklü suya batırıp çıkarırken iyice sıkıp nemli olmasına dikkat edin.
  • Perdenin iki yüzünü de temizledikten sonra kuru havlu veya bez ile kurutun.
  • Son olarak perdeyi tekrar rulo halinde sarın ve daha sonra mekanizmasına yerleştirin. Yerleştirdikten sonra perdeyi açıp kurutmaya bırakın.

Stor ve Zebra Perde Yıkama Aşamaları Videolu Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ