Stüdyo Daireler Nasıl Döşenir?

Geniş, yüksek tavanlı, duvarsız binalar ve stüdyo dairelerin nasıl döşenmesi gerektiği konusunda kararsız ve bilgisizseniz eğer bu yazıdan öğreneceğiniz çok şey var demektir. Birkaç püf noktasına dikkat ederek oldukça kullanışlı, ferah ve rahat bir eve, stüdyo daireye sahip olabilirsiniz.

Geniş pencereli ve orta alan kısmı oldukça geniş olan dairelerde genellikle aile sıcaklığı ile yaşanamayacağı daha çok işyeri olarak kullanılacağı düşünülse de aslında birkaç dokunuşla sıcacık bir yuvaya da dönüştürülebilir.

Eski endüstriyel binaların stüdyo, yaşanabilir bir eve dönüştürülmesi için öncelikle duvarları ve zemini elden geçirilmelidir. Tabi isterseniz restore edebilir isterseniz de baştan aşağı değiştirebilirsiniz. Bu tamamen sizin istek ve amaçlarınıza göre değişir. Duvarlarda açıkta kaln tuğlalar, boruları yok etmek için çalışmalar başlatabilir ve evinizin duvarını kabaca hazırladıktan sonra sıvama ve boyama işlemine geçebilirsiniz. Evinizin daha sıcak ve ferah görünmesi için duvarları açık renge boyayıp en azından bir duvarı renkli kullanabilirsiniz.

Evinizin ambiyansı ile uyumlu olacak renkleri seçerek şık ve sıcak bir yuvaya dönüştürebilirsiniz. Zemini baştan aşağı değiştirebilir ister parke, isterseniz başka bir materyal ile kaplayabilirsiniz. Bir yerde beton, bir yerde ahşap bir yerde reçine kullanarak zemine farklı bir ışık katabilirsiniz.

blank

Büyük stüdyo dairelerde elbette ki mobilya yerleştirmek kolay olmayacaktır. Öncelikle yere kadar inen perdeler takabilir, alçak ve yüksek şekillerde planlanmış kitaplıklar, çekmeceli dolaplar yaptırabilirsiniz. Mobilya seçiminde mutlaka nasıl bir ev istediğinize karar vermelisiniz. Mobilyalarınızı ve ev dekorunuzu da buna göre şekillendirmelisiniz.

blank

Evinizin yatak odası ve banyo bölümünü keskin duvarlar ile ayırmanız da fayda var. Böylelikle yaşam alanlarını birbirinden ayırmış olursunuz. Farklı kullanım alanları yaratmış olursunuz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ