Su Bardaklarınızı Renklendirin

Su Bardaklarınızı Renklendirin

Her gün 3 litre su içmeliyiz. Peki, sizler sularınızı pet şişede mi içmeyi tercih edersiniz yoksa bardakta mı? Ben pet şişeden ya da çoğu markanın ürettiği su şişelerinden haz etmediğim için cam bardak tercih ediyorum. Tabii alışılmış, klasik cam bardakları görmekten sıkıldığım için işin içine biraz renk katmak istedim. Yiyeceklerin veya içeceklerin her zaman önce gözümüze güzel görünmesi gerektiğine inananlardanım. Böylelikle günlük içmemiz gereken limite rahatlıkla ulaşabiliriz. Su içmek bizim için sıkıcı bir hal almaktan çıkar.  Sizlerin de anladığı üzere bugün sizlere aktarmak istediğim konu su bardağı süsleme.

canım anne-238

Peki, ama su bardağı nasıl süslenir?  Hepimizin evinde uzun zamandır kullanmadığı ojeler bulunur işte şimdi o bir köşede bekleyen ojeleri kullanma vakti geldi. Özellikle birbirine yakın tonlar elinizde mevcut ise ortaya çıkan görsel sizleri daha mutlu edecektir. Ya da birbirine tam anlamıyla zıt olan renkleri de kullanabilirsiniz. Örneğin; mor ve sarı, pembe ve mavi, siyah ve beyaz gibi. Bu renkleri bir araya getirebilmek için derin bir kabın içini su ile dolduruyoruz daha sonra elimizde bulunan ojeleri suyun içine istediğimiz biçimde akıtıyoruz. İsterseniz dairesel hareketlerle isterseniz de küçük küçük damlalarla suyun içerisinde çeşitli şekiller oluşturabilirsiniz. Daha sonra renklendirmek istediğimiz bardaklarımızı içerisine ojeleri de koyduğumuz kaba yavaşça sokuyoruz.  Bardağın istediğimiz yerine kadar suyun içerisine batırıyoruz. Bardağı sudan çıkardığımız anda ojelerin bardağa yapıştığını göreceğiz. Güzelce kuruması için çocukların erişemeyeceği bir alanda bekletiyoruz.

Bu şekilde evde görmekten sıkıldığınız bütün bardaklarınızı yeniden var edebilirsiniz. Her şey sizin ve hayal gücünüzün elinde. Unutmayın siz istedikten sonra güzelleşemeyecek hiçbir şey yoktur.

İlginç bardaklarınız ile mutlu günlere!

canım anne-237

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ