Sütü Gelmeyen Anneler İçin Doğal Destek

Sütü Gelmeyen Anneler İçin Doğal Destek

SÜTÜ GELMEYEN ANNELER İÇİN DOĞAL DESTEK

Yeni doğum yapan annelerin en büyük endişesi sütünün gelmemesi durumudur. Anne sütünün faydasını herkes bilmektedir. Bebeğine yeterli miktarda ve gerekli yaşa kadar, süt vermek isteyen anneler, doğal destek sayesinde sütlerini getirebilir. Öncelikle sütü gelmeyen anneler, endişe etmeyin, bu korkuyu ve stresi üzerinizden atın. Stres sütünüzün gelmesini engelleyecektir. İçinizi ferah tutun bebeğinizi emzirmeye devam edin. Sütü gelmeyen anneler için doğal destek mümkün. Öncelikle hayat kaynağımız olan su, sütünüzü getirmede etkilidir. Bol su ve sıvı tüketimi sütlerinizin gelmesini sağlayacaktır. Evde kendiniz meyve suyu yapın. Ambalajlı ürünler kullanmamaya dikkat edin.

anne-sutu1

Sütü gelmeyen anneler için doğal destek bitkilerden geliyor. Rezene ile sütünüzü getirip, süt miktarını arttırabilirsiniz. Rezeneyi demleyerek tüketmenizi öneririz. Bunun dışında baharatlar arasından kimyon süt artışını sağlamaktadır. İçerdiği demir oranı sütünüzü getirecektir. Doğumdan sonra bol kimyon tüketmeye özen gösterin. Ayrıca bitki ve baharatların yanı sıra dereotu ve sebzeler süt gelişini arttırmaktadır. Kahvaltı da bol dereotu tüketin ve gün içerisinde bir öğün mutlaka sebze yiyin. Sebzeleri az yağlı ve kendi buharında haşlayın ve tuzlayıp yiyin. Bu şekilde sebzelerin vitamini kaçmayacaktır.

anne-sutune-dogal-destek

rezene

dereotu

kimyon

Sıvı tüketimi, baharat ve bitkilerin yanı sıra baklagiller sütün gelmesini sağlamaktadır. Sütü gelmeyen anneler için doğal destek olan baklagiller, düzenli olarak tüketildiği zaman son derece faydalıdır. Baklagiller, arpa ve buğday yemeye özen gösterin. Arpa ve buğdayı yemeniz sütünüzün gelmesini sağlayacaktır. Arpa ile pilav ya da çorba yapabilirsiniz. Besin değeri yüksek olan arpa bebeğiniz ve sizin için faydalı olacaktır. Buğday tüketimini çorba ile sağlayabilirsiniz. En azından haftada bir kere bu bakliyatları yemeye çalışın. Sağlıklı bebekler için anne sütü çok önemli.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ