Takma Kirpik Kullanımı

Takma Kirpik Kullanımı

Göz makyajı biz kadınlar için oldukça önemlidir. Sadece tek makyaj malzemesine sahip olsanız hangi malzemeyi seçerdiniz sorusuna neredeyse bütün kadınlar rimel cevabını vermişlerdir. Çünkü sadece dolgun ve uzun kirpiklerle ağır bir makyajdan daha etkili bir sonuç almak mümkündür. Takma kirpikler bu anlamda kadınların yardımcıdır. Ancak takma kirpik kullanımı kadınların her zaman gözünü korkutmuştur. Dışarıdan bakıldığında zor görünmesi, uygulamanın tam olarak anlaşılamadan denenmesi, el yatkınlığı olmadığında fazla zaman alması gibi nedenler kadınları takma kirpikten uzaklaştırır. Oysaki takma kirpik her zaman takılabilecek, kadını rimel sürmekten ve rimel masrafından kurtarabilecek, makyajı bambaşka bir boyuta taşıyacak bir aparattır. Takma kirpik nasıl kullanılırın cevabı bilindiği takdirde oldukça basit ve kısa sürede takma kirpik takılabilir.

Takma kirpik nasıl kullanılır sorusunun cevabını vermeden önce piyasada bulunan farklı tiplerdeki takma kirpiklerden bahsetmek gereklidir. Kozmetik marketlerde yüzlerce çeşit takma kirpik bulunmaktadır hatta sadece bu malzeme için bir raf bile ayrılabilmektedir. Bu da kadınlarda kafa karışıklığına neden olmaktadır. Takma kirpik seçimi ihtiyaca göre olmalıdır. Öncelikle takma kirpikler tek tek olanlar ve şerit halinde satılanlar olarak ikiye ayrılır. Genellikle tek tek olanların takılması daha zordur ancak daha doğal bir etki verir. Şerit şeklinde olanların kullanımı çok daha pratiktir. Doğal görünümü olanlardan daha abartılı olanlara hatta eğlenceli bir görünüm kazanmak için renkli, tüylü, taşlı olanlarına kadar geniş bir yelpazesi vardır. Genellikle daha kısa, seyrek ve kılların çapraz olarak döşendiği takma kirpikler daha doğal etki verirken, daha uzun, gür oldukça siyah olan kirpikler gece makyajına daha uygundur.

Peki, takma kirpik nasıl kullanılır: Takma kirpik takmaya başlamadan önce göz makyajının tamamlanması gerekir. Takma kirpikte en önemli şey yapıştırıcısıdır. Yapıştırıcısının kaliteli olması gerekir. Sonrasında takma kirpik şeriti boyunca ince bir çizgi halinde yapıştırıcı sürülür. 5-10 saniye yapıştırıcının kuruması beklenir. Bu aşama çok önemlidir kadınlar genellikle bu aşamada hata yaparlar. Ardından bir cımbız yardımıyla ortadan başlanarak takma kirpik yapıştırılır. Yapıştırıcının görünmesini engellemek için takma kirpik şeritinin üstünden eyeliner çekilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ