Taşınırken Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar

Taşınırken Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar

Ev taşımanın ne kadar zor olduğunu herkes bilir. Eğer taşınmanın püf noktalarını bilirsek o kadarda zor olmadığını sizde göreceksiniz. Öncelikle eşyalar için lazım olan koli, gazete kağıdı,bant vs. hazırlanmalıdır. İlk olarak hangi odadan başlayacağınızın da planını yaptıktan sonra hangi nakliye firması ile gideceğinizin anlaşmasını da yapmalısınız. Küçük kamyonetler seçerseniz bir kaç sefer giderek taşınır, ama büyük kamyon ile tek seferde daha pratik şekilde taşınır.

Taşınacağınız evde temizlik ve tadilat işlerini bitirdikten sonra eşyalarınızı kolilemeye başlayabilirsiniz.Öncelikle gereksiz olanlar elenmelidir. Mutfak eşyaları bardak, yemek takımları, çay takımları gazete kağıdına sarılmalıdır. Kırılmaması için ise kolilere gazete kağıtlarıyla desteklenerek koyulmalıdır. Ayrıca hazırlanan kolilerin karıştırılmaması için içlerinde ne olduğu üstlerinde yazmalıdır.

Bu şekilde eşyalar karıştırılmadan ve zaman kaybetmeden yerlerine yerleştirilebilir. Taşınacak evde de rahatlık sağlamış olursunuz. Eğer kış ise yazlıklardan, yaz ise kışlıklardan toplamaya başlarsanız devam eden yaşantınızı da etkilememiş olursunuz. Kıyafetleri de poşetleyerek hazırlamalısınız. Yanınıza da hazırlayacağınız küçük bir çanta içerisinde bir kaç parça kıyafet, diş fırçası,diş macunu,şarj aleti gibi malzemelerinizi bulundurmalısınız ki acil bir durumda elinizin altında olsunlar.

blank

Bu arada taşınmadan önce buzdolabındaki malzemeleri taşınma gününüze uygun tüketmelisiniz. Nakliye sırasında öncelikle ağır eşyaları yüklemelisiniz. Zaten profesyonel bir nakliye şirketiyle anlaştıysanız eşyaları paketlemesinden taşımasına kadar kendileri yapıyor ve herhangi bir eşya kırılmasında ücretlerini firma karşılıyor.

Ayrıca eski evdeki elektrik, su,doğalgaz faturalarınızı çıkmadan ödemeyi unutmamalısınız.Ödenen faturaların dekontlarını mutlaka elinizde bulundurun ki daha sonradan ev sahibiyle oluşabilecek durumlarda sorun çıkmasın. Yeni evinizde de adres değişikliklerini yapmayı unutmayınız. Eşyaları taşırken de ağır eşyaları tek başınıza kaldırmamaya özen göstermelisiniz. Bu şekilde bel fıtığına yakalanma riskiniz çok yüksek taşınırken sağlığınızı göz ardı etmemelisiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ