Tavus kuşu lif modeli yapılışı

Tavus kuşu lif modeli yapılışı çok beğeneceğiniz harika lif modeli olarak karşınızda mavi rengin verdiği güzellik lif modelimize ayrı bir görselliği katmış sizlerinde çok severek yapacağınızı düşünüyorum.

Kız anneleri çeyiz için bu lif örneğimizi kaçırmayacakları düşünüyorum. Yeni modeller farklı tarz örnekler isteyen arkadaşlarımız için tavus kuşu lif modeli sizin aradığınız örnek neden olmasın?

Banyo lif yapılışlarında hanımlarımız sınır tanımıyor. Oldukça farklı şık lif tasarımları ortaya çıkartarak siz değerli takipçilerine sunuyorlar. Bizlerde bütün ören üreten hanımlarımızı kutluyorum.

Bir çok arkadaşımız lif yapıp satış yapıyorlar bu güzel tavus kuşu lif örneğimiz bol bol sipariş getirmesi dileğiyle, Yapacak olan arkadaşlarımıza şimdiden kolay gelsin dileklerimi iletiyorum. Öğrenmek isteyen arkadaşlarımıza video anlatımlarımız oldukça fayda sağlayacaktır.

Tekrar şık güzel lif modellerinde sizlerle olmak dileğiyle hoşçakalın.

Tavus kuşu lif modeli yapılışı

Tavus kuşu lif yapımı detayları

6 Renk lif ipi kullanımı,

7 Numara tığ seçimi,

Fıstık ve zincir tekniği ile örülmüştür.

Tavus kuşu lif modeli için orta kısımdan 6 fıstık yaparak başlıyoruz.

İkinci sırada 1 fıstık tepesine bir zincir arasına fıstık yapıyoruz.

Üçüncü sırada dilim ayırmak için fıstık tepesine 1 sırada gelen iki araya birer fıstık yapıp en son fıstık tepesine batarak araya iki zincir çekerek yeni dilim için fıstık tepesine batarak başlıyoruz.

Bu şekilde orta kısmı örüyoruz ve lifimizin kafa kanat ve ayak kısmını örüyoruz 10 sıraya kadar ördükten sonra modelimizin eksiltmelerle yaparak kanat kısımlarını tamamlıyoruz.

Kafa ve ayak kısımlarını da tamamladıktan sonra bir sıra çerçeve dönülüp modelimizin ara yerlerine birer kanat yapıyoruz.

Toplamda 6 kanadı da ördükten sonra kenar oyasını yapıp bitiriyoruz.

6 Renk lif ipi yeterli oluyor modelimiz için istediğiniz renk uyumları ile yapabilirsiniz evde ki yarım ipler için ideal bir örnek

Lif modelleri, lir örnekleri ve yapılışları hepsi için ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır . Bizleri sosyal medya hesaplarınızda beğeni paylaşım olarak yayınlarsanız çok mutlu oluruz.

Tavus kuşu lif modeli yapılışı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Örgü Sevdası kanalına bu güzel lif çalışması için çok teşekkür ediyorum.

blank

Tavus kuşu lif yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ