Temizlik İçin 7 Pratik Öneri

Temizlik İçin 7 Pratik Öneri

 Ev temizliği çoğu kadına zor ve zahmetli gelmektedir. Sizde genel bir temizlik yapıyor, pencereleri veya çekmeceleri temizlemekten çekiniyor musunuz? Tüm olarak yapılmayan temizlik hiçbir zaman tam hijyen sağlamaz. Aslında birkaç püf noktasına dikkat ederek etkili ve kalıcı aynı zamanda hijyenik bir temizlik yapabilirsiniz.

Her işin bir kolayı olduğu için çekmeceleri, lavaboları ve camları temizlemenin de elbette ki pratik yolları vardır. Sizde bu yazımızı okuyarak pratik bilgileri edinebilir ve uygulamaya başlayabilirsiniz. Bu şekilde hem temizlik sizin için eğlenceli ve kolay bir hal alacak aynı zamanda hijyenik ve tam bir temizlik yapmış olacaksınız.

  1. Çekmece Temizliği: Sizde çekmeceleri süpürmek ve temizlemek istiyor ama boşaltmaya üşeniyor musunuz? Ucuna bir ağ geçirerek çekmeceleri boşaltmadan da rahatlıkla süpürebilirsiniz.
  2. Tıkanmış banyo lavabosu: Tıkanmış banyo lavabosu için tornavida yardımı ile boruları açabilirsiniz.blank
  3. Banyo Temizliği: Banyo seramikleriniz için limon yağı kullanabilirsiniz. Aynı zamanda duş başlığı içinde sirke etkili olacaktır. Klozetiniz için ise şampuan oldukça etkilidir. Şampuanı klozete döküp yarım saat bekletin ev ardından sifonu çekin.
  4. Buzdolabındaki kötü kokular: Bu sorun içinde buzdolabınızı karbonatlı su ile silebilirsiniz. Aynı zamanda bir kabın içerisine karbonat koyup buzdolabına koymakta etkili olacaktır. 
  5. Mikrodalga Fırın Temizliği: Mikrodalga fırınınızın içerisinde oluşan inatçı lekeler için fırının içerisine bir bardak ile su koyup çalıştırınız. Buharı etkisi ile kirler yumuşayacak ve daha kolay temizlenecektir. 
  6. Alışkanlıklarınızdan Vazgeçin: Kirli tabaklarınızı olduğu gibi daha sonra yıkamak için bırakmak yerine hemen yemek yedikten sonra sudan geçiriniz.
  7. Cam temizliği: Cam temizliğinizin kolay olması için size lazım olan tek şey biraz sirke ve gazete kağıdıdır. 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ