Temizlik Yaparken Zehirlenmemek İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bahar ayları gelirken çoğu kadın temizlik yapmaya başladı. Temizlik yaparken çok fazla temizlik ürünü kullanmak zehirlenme gibi tehlikeleri de beraberinde getirebilmektedir. Temizlik yaparken zehirlenmemek için bazı konulara dikkat etmeniz gerekir.

Temizlik yaparken genellikle kullandığımız ürünler kimyasal içerikli ürünlerdir. Bu yüzden kimyasal içeriklerden zehirlenmemek için dikkat etmemiz gerekir. Özellikle içerisinde amonyak bulunan temizleyicileri birbirine karıştırarak temizlik yapmak çok kötü zehirlenme vakalarını ortaya çıkabilir. Kapalı ortamlarda temizlik ürünlerini çok fazla kullanmak ve alanı havalandırmamak ta zehirlenme sebepleri arasındadır. Kadınlar genellikle temiz olsun diye bu tür konuları dikkate almasa da sağlık sorunları ortaya çıkarabilen zehirlenmeleri engellemek için tedbirli olmak gerekmektedir. Temizlik yaparken zehirlenmemek için dikkat etmeniz gerekenler;

Temizlik Ürünleri Birbirine Karıştırmayın

.her kadın temizlik yaparken birden fazla ürünü karıştırır. Böylece temizleyeceği alanın daha temiz olacağını düşünür. Fakat sağlığını ciddi şekilde tehlikeye atar. Kimyasalları karıştırınca içlerinde tepkimeye girebilen maddeler bulunursa ortaya zehirli gazlar çıkabilmektedir. Bu tür gazlardan zehirlenmemek için dikkatli olmanızda fayda vardır.

blank

Temizlik Ürünleri Birbirine Karıştırmayın

Çamaşır Suyu, Tuz Ruhu, Açıcı, Ağartıcı Kullanımından  Sonra Bol Su Dökün

Çamaşır suyu, tuz ruhu, açıcı, ağartıcı gibi temizlik ürünleri oldukça ağır kimyasallar içermektedir. Bu tür temizlik ürünlerini kullanırken aynı anda kullanmayın. Kullandıktan sonra bol su ile yıkayın. Daha sonra üzerine başka bir temizlik ürünü ile geçebilirsiniz. Tüm bu maddeleri kullandıktan sonra bol miktarda su ile ortamı temizleyin.

blank

Çamaşır Suyu, Tuz Ruhu, Açıcı, Ağartıcı Kullanımından  Sonra Bol Su Dökün

Eldivensiz Temizlik Yapmayın

Temizlik yaparken cildinizin tahriş olmasını yani zarar görmesini engellemek için mutlaka eldiven takın. Her temizlik sonrasında ellerinizi nemlendirin. Böylece cildinizi korumuş olursunuz.

blank

Eldivensiz Temizlik Yapmayın

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ