Ten Rengine Göre Ruj Seçimi

Ten Rengine Göre Ruj Seçimi

Makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken en püf noktalardan birisi ten rengine göre ruj seçimi yapmaktır. Ten rengine uygun olmayan rujlar sürüldüğü takdirde, ortaya hoş olmayan estetik görüntüler çıkabilir ya da hem makyaj yapan kişiyi hem de çevresini rahatsız edebilir. Yeni bir ruj almak için karar verdiğinizde ya da özel günler için ağır makyajlar yapmaya karar verdiğinizde, ruj seçimi gerçekten önemli bir hale gelmektedir. Rujların her rengi tercih edilebilir, kullanılabilir.

Elbette dilediğiniz renk tonlarda rujları kıyafetlerinize ya da makyajınızın tonlarına göre kullanabilirsiniz. Ancak en doğru olan kısım, ruj rengini ten rengine uygun olarak seçmektir. Bu nedenle ilk olarak cilt tonunuzun hangi ton olduğunu iyice bilmek ve buna göre ruj seçimlerini gerçekleştirmektir. Cilt tonunuzun ilk tonunu ya da bir alt tonunu doğru bir şekilde öğrenerek, ruj seçimlerinizi de buna göre yapmalısınız. Aksi takdirde, ruj renkleri, sizde durmasını istediğiniz gibi durmayabilir ve bir daha aynı renk tonlarında bir ruju hiç kullanmak istemeyebilirsiniz.

Ten Rengine Göre Ruj Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Ten rengine göre ruj seçimi, makyajın en önemli noktalarından birisidir. Cilt tonunuza göre uygun olan bir ruj seçimi yapacağınız zaman elinizin üst kısmı ya da bilekleriniz cilt tonunuz rujun uyumlu olup olmadığını anlamak için en doğru kısımlardır.

Rujlar parlak olabilir, parlatıcı kıvamlı olabilir, simli olabilir, şeffaf tonlarda olabilir ya da mat olabilir. Bunlardan dilediğinizi seçebilirsiniz. Önemli olan rujun kıvamı değil tamamen renk tonu ile alakalıdır. Elinizin üzerinde ve bileklerinizin iç kısımlarında rujun renk tonunu denediğiniz takdirde, herhangi bir olumsuz sonuç görmüyorsanız, o renk tonunun teniniz ile uygun olduğu anlamına gelmektedir.

  • Eğer cildiniz soğuk tonlu ciltlerden ise, daha mat ve daha koyu renkler sizler için uygun olacaktır.
  • Cildinizin tonu daha sıcaksa, açık pembe, uçuk pembe ve toz pembe tonunda rujlar sizin için uygun olacaktır.
  • Cildinizin tonu değişkenlik gösteren ya da nötr cilt tonlarından biri ise, bu sefer de en uygun ruj tonları şeftali tonları olmalıdır.

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ