Ter Lekelerinden Kurtulma Yöntemleri

Yaz aylarında sıkça ortaya çıkan bir sorun olan kıyafetlerde kalan ter lekelerini çıkarmak çoğu zaman zorlu bir süreç olabiliyor. Etkili ve pratik yöntemler ile kıyafetlerinizde yer alan ter lekelerini kolayca çıkarabilirsiniz.

Yaz aylarında genellikle sıcak havayı geçirmesin diye açık renkte kıyafetler tercih edilir. Açık renk kıyafetlerde ter lekeleri ise oldukça belirgin bir görünümde olur. Ter lekeleri koltuk altında kötü bir görünüm yaratmaktadır. Genellikle kimyasal deodorantlar ile ter birleştiğinde ortaya sarımsı ve kalıcı bir leke çıkar. Bu lekeyi kıyafeti yıkasanız bile çıkarması zor olur. Kıyafetlerde inatçı olan ve çıkmayan ter lekelerine karşı kullanabileceğiniz etkili temizleme yöntemlerini sizler için derledik.

Ter Lekelerinden Kurtulma Yöntemleri

  • 5 yemek kaşığı sodyum bikarbonat ve 4 bardak yani bir litre suyu karıştırın. Daha sonra ter lekesi olan kıyafeti bu karışımın içerisine basıp en az yarım saat bekletin. Daha sonra lekenin olduğu kısmı çiteleyin ve kıyafetinizi yıkayın. Ter lekesi tamamen gitmiş olacaktır.
  • 3 yemek kaşığı ince tuz ve suyu bir kap içerisinde karıştırın. Homojen bir karışım elde ettikten sonra temiz bir bez yardımı ile bu karışımı kıyafette yer alan lekeli bölgeye sürün. Yaklaşık 40-50 dakika bekledikten sonra çiteleyin. Ter lekesini kıyafetinizden gitmiş olacaktır.
  • 4 yemek kaşığı beyaz sirke ve 2 bardak suyu karıştırın. Bu karışımı ter lekesi olan kıyafetin üzerine dökün. Daha sonra isterseniz elde isterseniz çamaşır makinesinde yıkayın. Böylece ter lekesinden kıyafetini yıpratmadan kurtulmuş olacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ