Wifi Sağlığı Tehlikeye Sokuyor – Wifi’nin Zararları

Günümüzde kablosuz internet yani Wifi’nin bulunmadığı ev yok. Hayatımızın bir parçası olan wifi dikkatli kullanılmadığında sağlığı tehlikeye sokabiliyor.

Gelişen teknoloji ile birlikte internet imkanları da oldukça arttı. Önceleri evinde internet kablosu bulunan kişiler için lüks hayat yaşıyor düşüncesi akla gelirdi. Ama şimdi internetin girmediği ev yok ve artık kablosuz yani wifi internet kullanılıyor. Kablosuz internet sayesinde istediğiniz yerden internetin olduğu alan içerisinde nette gezinebiliyorsunuz. Wifi alanda radyo frekansı olarak yayılır. Etrafa yayılan bu frekanslar bazı sağlık sorunlarına neden olabilmektedir.

Wifi’nin Zararları

  • Wifi etrafa termal olmayan radyo frekansları yayar. Bu frekanslar gelişim çağında olan çocukların gelişimine zarar verir. Özellikle anne karnındaki bebeklerde fetüs gelişimi ve hücresel gelişimi bozup zarar verebilir.
  • Sürekli elimizde olan cep telefonları ve wifi üzerinden gelen düşük frekans dalgaları uyku düzeninin bozulmasına neden olur. Son zamanlarda internet kullanım oranı artmasıyla birlikte uykusuzluk sorunu çeken kişi sayısı da arttı. Bu yüzden uykunuzu düzene sokmak için uyumadan en az yarım saat önce telefonu elinizden bırakın ve wifiye uzak bir yerde uyuyun.
  • Wifi üzerinden gelen frekans dalgaları beyin fonksiyonlarının çalışmasına etki eder. Sürekli maruz kalan kişilerde konsantrasyon eksikliği gibi ciddi sorunlar görülebilir.Ayrıca yaşlılık hastalığı olan hafıza kaybı erkenden kapınızı çalabilir.
  • Erkeklerde sperm kalitesini etkileyen wifi kısırlık gibi sorunlar ortaya çıkarabilmektedir. Ayrıca telefonun sürekli cepte olması da uzmanlar tarafından doğru bulunmamaktadır. Sperm kalitesine ve hareketliliğine zarar veren wifi erkeklerde doğurganlık sorunlarına neden olabilmektedir.

https://www.youtube.com/watch?v=xgVdds7aVGo

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ