Canım Anne

Tereyağının Farklı Kullanım Alanları

Tereyağının Farklı Kullanım Alanları

Tereyağının Farklı Kullanım Alanları

Yemeklere lezzet veren ve Türk mutfağının olmazsa olmazları arasında yer alan tereyağının farklı kullanım alanları da bulunmaktadır. En sağlıklı yağlardan biri olan tereyağını yemeklerde kullanmanızın yanı sıra farklı alanlarda da kullanabileceğiniz biliyor musunuz? Tereyağının farklı kullanım alanları arasından bazıları şu şekildedir;

tereyaginin-farkli-kullanim-alanlari

  • Bazı kişiler genellikle psikolojik nedenlerden dolayı hap, ilaç yutmakta zorlanmaktadır. Bu sorunu tereyağı ile çözebilirsiniz. Yutmak istediğiniz ilacın etrafına tereyağı sürünüz ve daha sonra ağzınız alarak yutunuz. Böylelikle ilaç boğazınızdan kayacağı için daha kolay yutacaksınız.
  • Peynir çok çabuk küflenen ve bozulan bir gıdadır. Bunu engellemek için peynirin üst kısmına ince bir tabaka şeklinde tereyağı sürünüz ve daha sonra hava almayan bir kabın içine alarak buzdolabında muhafaza ediniz. Böylelikle peynir daha uzun süre taze kalacaktır.
  • Kedi beslemek sabır isteyen bir iştir. Bazen kediler belli sebeplerden dolayı sinirli ve agresif olmaktadır. Bu sorunu çözmek için kedinin patilerine bir miktar tereyağı sürünüz. Kedi patilerini yalamaya başlayacak ve tüm sinirini unutacaktır.
  • Bir soğan bazen fazla büyük gelebilmektedir yarısını kullanacağınız soğanı bozulmadan saklamak için kalan yarısına ince bir tabaka halinde tereyağı sürünüz ve o şekilde streç filme sararak buzdolabında saklayınız. Böylelikle soğan bozulmadan uzun süre dayanacaktır.
  • Kaynayan suyun durulmasını istiyorsanız içine bir miktar tereyağı atarak bunu sağlayabilirsiniz.

tereyaginin-farkli-kullanim-alanlari

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi