Tesettürlü Gelin Başında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tesettürlü Gelin Başında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tesettürlü Gelin Başında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Her genç kızın hayali olan gelinlik, karar vermesi oldukça güç bir seçimdir. Bunun için öncelikle kendi vücudunuzu tanımalı, ne istediğinizi bilmeli ve gelinlik konusunda fikir edinmek için araştırma yapmalısınız. Ancak her görselde görünen gelinlik size çok yakışacak diye bir kaide yoktur. Kendi formunuza uyan gelinlikleri tercih ederseniz daha iyi ve doğru bir karar vermiş olursunuz.

Gelinliği tamamlayan ayakkabısı, çantası, gelin çiçeğinin yanı sıra en önemli tamamlayıcı ise gelin başıdır. Özellikle de türbanlı olan bayanlar bu konu da daha hassas olmalıdır. Tesettürlü gelin başı yapılırken dikkat edilmesi gerekenler arasından birkaçı şunlardır;

  • Öncelikle seçeceğiniz türban modelini, türbanın kumaşını kendi yüzünüzün formuna uygun olarak seçmelisiniz.
  • Seçtiğiniz türban türü, modeli ile gelinliğiniz uyum içinde olmalıdır. Diyelim gelinliğiniz taş ile işlemeli o zaman gelin başınızda taşlı motifler, detaylar kullanmalı veya sade bir seçim yapmalısınız. Gelinliğiniz dantel işlemeli ise aynı şekilde gelin başınızda da dantel işleme kullanmalı veya komple sade bir gelin başı tercih etmelisiniz.

Gelin başının en önemli unsurlarından biri de makyajdır. Çok fazla ağır olan, parlak farlar, renkli rujların kullanıldığı abartılı makyajdan uzak durmalısınız. Her zaman için daha soft ve hafif makyajlar gelin başına daha çok yakışmaktadır. Gelinlik saflık ve temizliği simgeler, ağır makyaj ile bunun önüne geçmeyiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ