Tığ ile ekose etol modeli yapımı

Tığ ile ekose etol modeli yapımı oldukça kolay ve şık duruşu ile ekose etol nasıl yapılır. Tığ işi olarak bilinen hanımlarımızın severek yapabileceği en güzel el işleri olacaktır.

Tığ ile okose etol modeli yapılışı video anlatımlı olarak sizlere sunduğumuz çok güzel el işi olduğunu düşünüyorum. Bu modelimizi ister şal, atkı, veya küçük battaniye olabilir. Çeşitli sehpa üzerine göre ayarlayıp yapabileceğiniz çok şık örtü olacaktır.

Farklılık sevenler için iyi bir el işi deneyimi olabileceğini düşünüyorum. Özellikle kız çeyizleri için yapılması geren bir çok model ortaya çıkarta bilirsiniz. Takım olarak yapılabilecek etol modelleri ortaya çıkarta bilirsiniz.

Canimanne.com sayfası olarak sizler için farklı el işlerini sunmaya çalışıyoruz. Umarım severek yapabileceğiz bir çok el işini sayfamızda bulabilirsiniz. Yeni modellerde tekrar görüşmek üzere hoşçakalın

Tığ ile ekose etol modeli yapımı

Tığ ile ekose etol modeli detayları ve yapılışı

Etol için kullanılan malzemeler

4 Adet alize angora gold 3 adet batik ip 1 adet düz renk ip seçimleri kişinin tercihine göre değişir

3 Numara 2.20 mm tığ, yün iğnesi ve makas

Yapılışı: Öncelikle zemin hazırlanır.. etol olarak çalıştım ve boyu 1.60 cm. Eni 45 cm genişliğinde püf noktaları 1)boyuna değil enine örülecek ve çift sayı üzerine kutucukları oluşturacağız 2)batik ipte renk geçişlerini takip edelim renk tonları karışmasın ki ekose görüntüsünü oluşturalım.

Ben 50 kutu olarak başladım. Uzun bir zincir çektim ve zincirin üzerine 3 zincir çekip 3. Zincirin üstüne batarak 2 li trabzan yaptım.

3 zincir çekiyoruz ve 3. Zincirin içine batarak 2 kerede çıkıyoruz.

Bu şekilde sıra sonuna kadar ilerleyelim. Bir üst sıraya geçerken 5 zincir çekip sıra başında donuyoruz ve 2’li trabzan yapmış olduğumuz ilmeğin üstüne batarak 2 kerede çıkıyoruz sıra sonuna kadar bu şekilde ilerliyoruz.

Modelimizin zeminini istediğimiz uzunluğa gelene kadar bu şekilde hazırlıyoruz. Kutucukların içine etol boyunu ve püskül uzunluklarını da hesap ederek ipin boyunu ayarlayıp 8 kat haline getiriyoruz.

Bu 8 kat ipi yün iğnesine takip kutucukların içinden bir üstten bir alttan olacak şekilde sıra sonuna kadar geçiriyoruz.

2. sırada kaydırma işlemi yaparak tam tersini yapıyoruz. İlk 3 sıra batik iple 5 sıra tek renk 9 sıra batik 5 sıra tek renk olarak ip geçişlerini yaptım.

Sıraları kendi istediğinize göre belirleyebilirsiniz. Bütün kutular bittikten sonra uçlardaki ipleri 2 sırayı bir püskül haline düğümleyerek getiriyoruz. Çift sayı başlamamızın nedeni de budur. Ve püskülleri düz bir şekilde keserek modelimizi tamamlıyoruz.

Örgü ve el işleri etol yapımı hepsi ve daha fazlası hepsi için linkimize tıklamayı unutmayınız.

Tığ ile ekose etol modeli yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Suzanın elişi dünyası kanalına bu güzel el işi için çok teşekkür ediyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ