Tığ İşi Anahtarlık Örnekleri

   Tığ işi ile yapılan ürünlere, parçalara her geçen gün yenileri eklenmektedir. Eskiden yalnızca çeyiz sandıklarımızı süsleyen dantel, tığ işi ürünler artık günümüzde farklı alanlarda da sıklıkla kullanılmaya başlamıştır. Giyimden, hediyelik eşyalara, ev dekorasyonuna kadar birçok alanda var olmaya başlamıştır ve fazlasıyla rağbet görmektedir.

El emeği, göz nuru ürünler tektir ve size özeldir. Bu yüzden bayanlar her alanda el işi ürünler yapmaya, üretmeye başlamışlardır. Günümüzde el işi ürünlere verilen değer giderek artmaktadır. El emeği, göz nuru parçalar gün geçtikçe değerlenmekte ve önem kazanmaktadır.

El emeği, el işi ile yapılmış bir diğer kategori ise hediyelik eşyalardır. Bunlardan biri de tığ işi anahtarlık yapımıdır. Tığ işi anahtarlıkları kendiniz için yapabileceğiniz gibi sevdikleriniz için de tasarlayıp yapabilirsiniz. Hiç şüphesiz ki el emeği ile yapılmış hediyeler, hazır alınanlardan çok daha fazla değer ve önem taşımaktadır.

Tığ işi anahtarlık modelleri çok fazla çeşitlilik barındırmaktadır. Birbirinden şık anahtarlık modellerinden dilediğinizi yapabilirsiniz. Tığ işi anahtarlığınızı tek renk kullanarak yapabileceğiniz gibi birden fazla rengi bir arada kullanarak da rahatlıkla yapabilirsiniz. Anahtarlık yapımında son zamanlarda çiçek, yaprak ve hayvan figürleri, motifleri dikkat çekmektedir. Tığ ile yapacağınız modelleri, anahtarlık ucuna, halkasına takarak şık ve gösterişli anahtarlıklar elde edebilirsiniz. Aynı zamanda kalp gibi motiflerde ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra çizgi film kahramanları da fazlasıyla ilgi alaka görmektedir. Sizde istediğiniz modeli seçerek uygulayabilirsiniz.

Değişik birbirinden farklı, şık tığ işi anahtarlık modellerimizden dilediğinizi seçebilirsiniz. İlk bakışta yapımı zor gibi gelse aslında tığ işi anahtarlık yapımı oldukça basit ve keyiflidir. Sizde resimli anlatımlı görselleri inceleyerek rahatlıkla yazabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ