Tığ işi askılı bluz ve şeması

Tığ işi askılı bluz ve şeması

Tığ işi yazlık bluz modelleri video anlatımlı ve görsel şemalı olarak iki model olarak siz değerli takipçilerimiz için hazırladık umarız yaz boyunca kullanabileceğiniz güzel bluz modeli olacaktır. Yaz boyunca el işi bluz örneklerini tercih edebilirsiniz. Tığ işi örnekleri seviyorsanız sayfamızı mutlaka ziyaret ediniz. Örgü ve el işlerine dair her şeyin fazlasını bulabilirsiniz.

Kolay ve pratik yazlık bluz yapımı tercihiniz ise trabzan tekniği ile uç kısmında motif detayı şemada kullanılmış farklı motif kullanımı seçebilirsiniz. Video anlatımlı modelimiz genç kızlarımız için uygun modeldir. Sayı azalıp ve çoğalarak yaş grubunu ayarlayabilirsiniz. Sayfa içeriğimiz de geniş örnek çeşidini bulabilirsiniz. Ziyaret etmeyi unutmayınız.

Tığ işi askılı bluz ve şeması

Resimlere tıklayarak büyük halini görebilirsiniz Click here for diagram

Tığ işi bluz yapımı

Tığ işi genç kız bluz yapılışı

10 /12 Yaş için uygundur.

Koton ip tercih edilmiştir.

4 mm tığ tercih edilmiştir.

Zincir çekerek başlayalım, 86 zincir yeterli olacaktır. uç kısmını birleştirelim. Üçlü trabzan uygulaması yapılmaktadır. Her zincir arasına trabzan yapalım. Toplam 21 trabzan yapıp 2 zincir çekip 22 trabzan yapalım. Yine 2 zincir çekip 21 trabzan yapalım. 2 zincir çekip 22 trabzan 2 zincir ile birleştirelim. Kol ve arka kısmını ayırmış oluyoruz.

2 Ci sırada her trabzana batarak devam edelim yine 3 lü trabzan yapalım. 2 Zincirli bölümlerde 2 trabzan yapıp 2 zincir çekip tekrar 2 trabzan yapalım arttırma yapmış oluyoruz. Bu sırayı bu şekilde tamamlıyoruz. Bluz modelimiz bu şekilde ilerliyor örnek kısmını ve detaylı anlatım için video anlatımı izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Tığ işi yazlık örgü modelleri, bluz yapımı, örgü ve el işleri hepsi  ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal medya hesaplarınızda paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlar oldukça önemlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ