Tığ İşi Baykuş Hırka Yapımı – Hırkanın Tamamını İstek Üzerine Anlattık

Tığ İşi Örgü Baykuş Hırka Yapımı – Hırkanın Tamamını İstek Üzerine Anlattık

Tığ İşi Örgü Baykuş Hırka Yapılışı Tüm Modelin Anlatımı / Canım Anne, Merhaba sevgili örgü severler ?Bu defa sizler için baykuş modelli tığ işi hırkamızın örülüşünü anlatmaya çalıştım. Tığ işi hırka modelleri özellikle ara mevsimler için çok uygun olup dört mevsim giyilebilir niteliktedirler. Sizlerden anlatım için çok istek alan baykuşlu hırkamız da bu kategoride yer alan alternatif kullanımlı ve şık görünümlü bir modeldir. Ben örerken bebe yünü tercih ettim , sizler yapmak istediğiniz kalınlık doğrultusunda daha ince yada daha kalın ipler tercih edebilirsiniz. Tığ seçiminiz ise örgü şıklığınıza bağlı değişebilir. Bebe yünü için ben sıfır numara ve iki numara arasındaki numaraları tercih ediyorum.
Gelelim nasıl ördüğümüze ;
Yakadan başlama yöntemi ile örülen hırkamızın bedenini örüyoruz ilk olarak. Kol kısmına gelene kadar belli bölümlerde artırıyoruz. Videolarda bütün detaylar en ince ayrıntısına kadar verilmiştir. Kol kesiminden sonra alt kısmında artırmayı bırakıyoruz ve lastik kısmına kadar duz trabzanla devam ediyoruz. Beden bitince kollar , kenar lastikleri ve yaka şeklinde hırkamızı tamamlıyoruz.
Eğer takildiginiz bir nokta olursa bize mobil uygulamamız üzerinden her zaman ulaşabilirsiniz ve her türlü sorunuzun cevabını bulabilirsiniz. Yapmak isteyen arkadaşlara şimdiden kolay gelsin diyorum. Destek için videolarimiza beğeni yorum ve paylaşım rica ediyorum ??

Bebek ve çocuklar için beden tablosu için tıklayın

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Melike dedi ki:

    Beden tablosu bulamadım yardımcı olur musunuz???

    1. Canim Anne dedi ki:

      Merhabalar buradan beden ölçü tablosuna ulaşabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ