Canım Anne

En Güzel Tığ Oyası Örnekleri

En Güzel Tığ Oyası Örnekleri

Oyalı yazmalar geçmişten bu yana el emeği ürünlerin başında gelmektedir. Eskiden günümüze kadar gelmiş olan birçok model ve örneğin yanı sıra değişen moda ile beraber yeni yazmalar, tülbentlere uygun yeni, modern ve şık tığ işi oyalar ortaya çıkmıştır. Eski ve yeninin birleşip bütünleşmesi ile beraber özgün tığ oyası modelleri ile karşımıza çıkmaktadır. Çeyiz sandıklarının bir numaralı parçası olan tığ işi oyalar bugün de halan daha varlığını ve önemini devam ettirmeyi başarmaktadır.

Tığ oyası modelleri oldukça çeşitlidir. Çiçek ve yaprak motifleri ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Bunun dışında ise tığ işi oyalara has birtakım motifler ve örnekler kullanılmaktadır. Tığ işi oya yapmaya yeni başlayanlar için basit örnek ve modeller olduğu gibi zor ve ağır modeller de vardır.

   Tığ oyası örnekleri arasında tek renk iplik ile yapılan oyalar olduğu gibi birden fazla rengin bir arada kullanıldığı model ve örneklerde bulunmaktadır. Ördüğünüz ipin rengi kadar kalitesi de ortaya çıkacak olan sonuç için oldukça önemlidir. Bu yüzden mutlaka kaliteli ipleri tercih etmenizde yarar var.

   En güzel tığ oyası örnekleri arayanlar sitemizde bulunan resimli anlatımlı görselleri inceleyerek fikir edinebilirler. İlk bakışta zor gibi gözükse de aslında tığ işi oya yapmak sanıldığı ve gözüktüğü kadar zor değildir. Sizlerde sitemizdeki resimli ve şemalı görselleri inceleyerek rahatlıkla yapabilirsiniz. Ağır modellerin yanı sıra basit modeller de sitemizde bulunmaktadır. Boncuklu ve incili tığ oyaları da sitemizde yerini almıştır

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ