Tığ işi bebek elbise anlatımı

Tığ işi bebek elbise anlatımı sayfamızda birçok bebek elbisesi modelini video anlatımlı bulabilirsiniz. Robalı kumaş etekli, Tunus işi elbise modeli ve en güzel kız çocukları için elbise modellerimiz bulunmaktadır. Linke tıklayarak modellerimize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

blank
Bayram şekeri bebek elbise modeli yapılışı

1 Yaş uyumludur.

Orta kalınlıkta bebe yünü kullanımı

İp ve elinize yatkın tığ seçimi

İlk olarak 80 zincir çekip başlayalım, trabzan tekniği roba kısmında uygulanmıştır. İkinci sırada on trabzan ve çift batarak arttırma uyguluyoruz, yirmi trabzan çift batalım, tekrar yirmi trabzan yine çift batalım, yirmi trabzan ve çift batalım son olarak on trabzan yapıyoruz. Üçüncü sırada yine aynı teknik ve arttırma olacak, dördüncü sırada iki ucu birleştirip trabzan yapıyoruz ve arttırma devam etmektedir. Toplamda yedi sıra örelim.

Devamında kol kısmı ayrımı ayarlayıp model kurulumu ön kısım çiçek detayı yapılmaktadır. Detaylı yapımı için video anlatımı izleyerek uygulayabilirsiniz.

Tığ işi elbise yapımı, örgü bebek elbise modelleri hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımlı elbise modelleri için linke tıklayabilirsiniz.

Bayram şekeri bebek elbise modeli yapılışı için linke tıklamayı unutmayınız.

Tığ işi bebek elbise anlatımı

 

7-12 aylık bebekler içindir. Yaşa uygun olarak başlangıçtaki zincir sayısını arttırabilirsiniz.
yapılışı:
ÖN: 90 zincir çekin ve bu zincirlerin herbirine banarak 90 trabzan yapın. Üst sıralarda baştan ve sondan birer trabzan eksilterek devam edin. Bu şekilde 15 sıra tamamlayın. 5 sıra daha hiç trabzan azaltmadan örün. 21.sırada baştan ve sondan üçer trabzan , 22.sırada ikişer trabzan, 23.-24.-25.-26. sıralarda birer trabzan eksiltme yapın. 27.-28.-29.sıralarda hiç eksiltme yapmayın. 30.sıradan itibaren yaka oyuntusu yapılacak.
30. sırayı 15 trabzan +12 sık iğne +15 trabzan yaparak tamamlayın. Elbisenin askılarını yapmak için ayırdığımız 15′er trabzan üzerine birer eksiltme yaparak 5 sıra tarbzan yapın. Askıların 33.sırasına düğme dikin.

ARKA: 30. sıraya kadar arka parça da ön parça gibi yapılacak. 30-31-32 ve 33. sıralarda hiç eksiltme yapmadan trabzan yapın. 34. sırada baştan ve sondan 20′şer trabzan yapın. 35. sırada 20′şer trabzan üzerine 15′er trabzan yapın. Askılar için 15 trabzan üzerine 5 sıra birer eksilterek, 5sıra da eksiltmeden trabzan yapın.düğme iliği  açmayı unutmayın.
Süsleme için elbiseyi diktikten sonra kol ve yaka kenarlarına sık iğne batırma yapın. Etek ucu için ise iğne ile iki trabzanda bir çarpılar atın ve batırma yapın. Tığ işi yapılan çiçek motiflerini de elbiseye dikerek tamamlayın. Kolay gelsin..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ