Tığ İşi Bolero Modelleri

Tığ İşi Bolero Modelleri

canımanne5

Tığ işi denince aklıma o küçük yaşıma bakmadan ipliğim ile tığım ile kapının önünde oturup ananemden öğrendiğim gibi zincir çekmem geliyor. O zamanlar nerede küçük bir kız varsa hemen ona tığ, şiş verilirdi örü öğretilirdi. Bizler de o dönemin çocuklarıyız haliyle elimizin işi de güzel oluyor. Vakitle kendimizi daha da geliştirdik ve yanlışlarımızı düzelttik, örülerimize yeni modeller ekledik.

canımanne2

Eskiden hep tığ işi modelleri denince aklımıza hemen yazmaların kenarındaki oyalar gelirdi. Şimdi ise öyle mi artık her şeyi tığ işi ile yapar olduk. Eski model işleri değiştirerek günümüze uyarladık, uyarlarken de onların dokusunu bozmayıp bütün güzelliğini de yansıtmayı hedefledik. Böylelikle tığ işi örgüler gençler tarafından da sevilerek kullanılır oldu.

canımanne

Bugün sizlere gençlerimizin sıklıkla kullandığı bir model olan tığ işi bolero hakkında yazmak istedim. Bolerolar yazın askılıların üzerine harika olan renk renk tercih edilebilen aksesuardır. Eskiden penye olanları fazlalıkla tercih edilirken şimdi yeni modeller ile tığ işine uyarlandı ve ben sahil kesiminde birçok genç kızın üzerinde görüyorum. Sizler de farklı motif ve modelleri araştırıp herkesin dikkatini çekecek, sizi bütün güzel yorumların odak noktası yapacak tığ işi bolero modelleri ile birbirinden güzel işler ortaya çıkarabilirsiniz.

canımanne3

Yaz aylarında olduğumuz için özellikle canlı renklerden yana olmanızı öneririm. Düz ve açık renklerin üzerinde harika duracak bolerolarınızın motiflerini de kuş veya çiçekten yapabilirsiniz. Ya da son zamanların en moda elbiselerinden olan maksi boy elbiseler ile de çok güzel bir uyup yakalayıp kullanabilirsiniz. Elinizin emeği gözünüzün nuru bu güzel tığ işlerini hem sizler kullanabilirsiniz hem de sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Böylelikle uğraşıp emek verdiğiniz işler bir başkasının üzerinde can bulacaktır.

canımanne4

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ