Dikdörtgen Salonlar Nasıl Döşenmeli?

Biz kadınlar için ev dekorasyonu oldukça önemlidir. Evimizin her köşesini biz derler toplarız ve dekore etmek de bize düşer. Giyinirken  hangi pantolonun üzerine hangi kazağı giyeceğini bile dakikalarca düşünen bizler için ev dizayn etmek adeta bulmaca çözmek gibidir. Yeni bir eve taşınacağımız zaman hemen aklımıza, hayalimizde odaları canlandırıp dekore etmeye koyuluruz. Oturma odası, mutfak, salon, yatak odası hepsi bizim için ayrı ayrı çok önemlidir ve iyi bir görünümü kazandırmak için uzun uğraşlar veririz. Ama salonumuz biz kadınlar için çok daha önemlidir. Günümüzün çoğunu salonda geçiririz, ailemiz ile burada bir araya geliriz ve misafirlerimizi burada ağırlarız. Haliyle evin kıymetlisi salon oluyor.

Salonun dekore edilişi aslında çok zor değildir. Önemli olan hangi eşyayı nereye koymamız gerektiğine hâkim olmamız. Ama isin içine dikdörtgen salonlar girince haliyle aklimiz biraz karışıyor. Aslında dikdörtgen salonların kendilerine has bir sistematiği var bunu çözdüğümüz an bütün problemler ortadan kalkıyor.

Dikdörtgen salonları döşerken dikkat etmemiz gereken en önemli husus eşyaları tek bir alana toplamak yerine kendi aralarında bir uyum yakalamasını sağlamaktır. Daha açık bir şekilde anlatmam gerekirse; koltuk takımımızı evimizin bir yarısına yerleştirirken diğer yarısına ise masa ve sandalyelerimizi yerleştirmemiz gerekiyor. Orta sehpa tercihimizi elips modellerden yana kullanmalıyız.  Bu sayede sehpamız hem çok yer kaplamayacak hem de daha modern bir hava yaratacak.

“Dikdörtgen salonlar nasıl döşenmeli?” diye sorduğumuz zaman almamız gereken bütün cevapları bu  yazımda sizler ile paylaştım. Sizin de gördüğünüz gibi aslında ev dekore etmek oldukça kolay sadece sistemini çözüp ona göre hareket etmemiz gerekir. Sizler de evinizi nasıl dekore etmeniz konusunda çeşitli fikirlere sahip olmak istiyorsanız sitemizde yer alan dekorasyon başlığı altında birçok farklı bilgi edinebilirsiniz. Hepinize iyi günler diliyorum!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ