Tığ işi çeyizlik patik yapımı

Tığ işi çeyizlik patik yapımı

Tığ işi çeyizlik patik yapımı güzel ve şık tığ işi patik modeli arayan hanımlarımız için tığ işi patik modelini siz değerli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz.

Patik modelleri hanımlarımızın en çok yaptığı el işleri arasında yer almaktadır. İster kendileri için yapılan patik modeli olsun, veya çeyizlik olarak sayısız yapılmaktadır.

Patik modelleri yapıp satışa sunan arkadaşlarımız içinde sayfamızda bir çok modelimiz mevcuttur. Beş şiş, iki şiş, Tunus işi olarak istediğiniz örnekler ulaşarak müşterileriniz için harika patik modelleri yapabilirsiniz.

Tığ işi çeyizlik patik yapımı

Patik ipi

2 Numaralı tığ tercihi

38 Numara ayaklar için uygundur.

Patik modeline başlarken ilk olarak beş zincir çekiyoruz.

İlk çektiğimiz zincire batarak halka oluşturalım. Yani bu güzel ve kolay patiğe başlarken sihirli halka dediğimiz işlemin zincirli halini yapıyoruz.

Üst sıraya geçince her trabzana iki kere batıyoruz bir üst sıraya geçince bir çift bir tek olarak trabzanlara batıyoruz şimdi üst sıraya geçtik burada da beş Trabzan yapıp altıncı sıraya çift batalım bu sıra bu şekilde tamamlanıyor.

Trabzon sayımız 43 olana kadar arttırıyoruz ve beşinci sıraya kadar bu şekilde yapıyoruz bu güzel partimize ana rengimizle modeli kuruyoruz bir zincir çekip bir trabzon atlıyoruz ve yanındaki trabzana beş tane trabzan yapıyoruz bir zincir çekiyor beş tane trabzan yapıyoruz bu işlemi böyle sıra sonuna kadar tekrarlayalım üst sıraya geçtiğimizde renk değişimi yapıyoruz.

Daha sonra ayırma işlemine geçip ortada belirli bir trabzan sayısı bırakarak yanlardan ayağımızı ölçerek trabzan yapıyoruz. Topuk işlerimize başlıyoruz. Üst sıraya geçince trabzan da aynı şekilde yapılıyor sık iğne yaptığımızı da üçer üçer alarak bu sırayı bitiriyoruz. Detaylı anlatım için videomuzu izleye bilirsiniz. Kolay gelsin.

Tığ işi, patik yapımı hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz.

Tığ işi çeyizlik patik yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

My hobby life kanalına bu güzel patik modeli için çok teşekkür ediyorum.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ