Tığ işi basit örgü yapılışı

Tığ işi basit örgü yapılışı

Tığ işi basit örgü yapılışı kolaylıkla yapılabilecek şık duruşu ile hanımlarımızın tercihi olabilecek bir örgü modelidir. Tığ işi sevenler için bir çok örgü tekniğinde rahatlıkla kullana bilirsiniz. Kırlent yapımında, bebek battaniye yapılışlarında tercih edilebilir.

Tığ işi basit örgü modeli yazlık bluzlar da, yelekler de çanta ipiyle çanta yapımında istediğiniz örgüde modeli değerlendire bilirsiniz.

Yeni öğrenen arkadaşlarımız içinde çok basit bir modeldir. Video anlatımı oldukça yardımcı olacaktır. Yeni örgü tekniklerinde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın..

Tığ işi basit örgü yapılışı

Orta incelik ip, yapacağınız modele göre ip kalın ve ince oluşu değişe bilir.

3.5 numara tığ kullanılmıştır. Sizler elinize yatkın vede ipinize göre tığ seçiminde bulunabilirsiniz.

Model 5 katları +4 zincirden kurulur.

52 zincir çekerek başlayalım, 4 zincire 3 lü trabzan yapalım. Bununla birlikte yan yana 5 tane trabzan yapalım. 4 zincir çekelim ve alttan 5 zincire 3 lü trabzan yapıp 5 tane trabzan yapıyoruz. Sırayı tamamlayalım. Bir üst sıra için 3 zincirle birlikte boşluğun içine iki tane 3 lü trabzan yapalım. 4 zincir çekip 3 trabzan başına batıp 3 tane trabzan yapalım. Arada 4 zincir çekip bu şekilde devam edelim. Her sırası aynı sıra tekrarıyla devam devam edilen modeldir. Yapmak isteyen herkese çok kolay gelsin.

Tığ işi, örgü, örgüler ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça önemlidir.

Tığ işi basit örgü yapılışı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Fatmayla herşey dahil kanalına bu güzel örgü modeli için teşekkür ediyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ