Tığ İşi Çubuk Desenli Battaniye Yapımı

Tığ işi çubuk desenli battaniye yapımı sizler için farklı battaniye modeli olan tığ işi çubuk desen battaniye görsellerini sunarak güzel bir battaniye modeli yapabilirsiniz.

Tığ işi battaniye modelimizi istediğiniz boyutta yapabilirsiniz. Farklı yerler örtü olarak tasarlamak sizlerin elinde ufak bir yatak örtüsü, örgü kırlent olabilir. Hanımlarımız bu konularda oldukça bilgili olmaktadır. Bizlerde ufak detaylar ve alternatifler sunarak yardımcı olmaya çalışıyoruz. Umarım paylaşımlarımız sizler için faydalı olmaktadır.

Tığ işi çubuk desenli battaniye modeli oldukça kolay ve kalan iplerinizi değerlendirmek adına oldukça güzel bir fikir olacaktır. Renk renk yapılan örgü modelleri seven ve el işlerine meraklı olan arkadaşlarımıza şimdiden kolay gelsin dileklerimi iletiyorum. Yeni fikirler ve güzel örgü modellerinde tekrar görüşmek üzere hoşçakalın..

Tığ İşi Çubuk Desenli Battaniye Yapımı

Örgü ve tığ işi çubuk desenli battaniye modeli anlatımlı yapımı

4.5 numara yün şiş ve renkli yün iplikler ile işlenecek olan tığ işi battaniye modelinde, şişe ilmekler atılarak renkli ipler ile uzun şeritli örgü yapılır.

Her bir şerit uzunluk 6 ilmekten meydana gelir. Bu şekilde en aşağı bebek battaniyesi için on tane şerit işlenir.

Eğer battaniye yetişkinler için örülecek ise, şeritler yirmi taneden az olmamalıdır. Uzunlukları battaniye boyutunda işlenecektir.

Şeritler işlendikten sonra 3 numara tığ şiş ile her 14 ilmek arasında trabzan işlenerek şeritlere ip uzatılarak boğumlar yapılacaktır. Boğum aralarında ortadaki 7 ilmek diğer şerit ile tığ şiş sayesinde birleştirilecektir. Bu şekilde şeritler yan yana eklenerek battaniye oluşturulur.

Battaniye yapımı, örgü ve el işleri, tığ işi hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz.

Tığ İşi Çubuk Desenli Battaniye Görselleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ