Tığ İşi Jile Yapımı

Tığ İşi Jile Yapımı

Jile deyince akla ilk olarak bluzlar veya gömlekler üzerine giyilen, genellikle kumaştan dikilen; ince veya kalın askılı elbise formatında bir üst giyim gelmekte. Ancak bilindiği üzere günümüzde moda alanındaki yaratıcılığın sınırlarını çizmek imkansız. Kumaştan yapılmış tasarımlarla karşımıza çıkan jile örneklerine mutlaka bir yerlerde rastlamışsınızdır. Daha önce tığ işi jile modelleri ile karşılaştınız mı bilmiyoruz ama tanışmak için kendinize bir fırsat yaratmalısınız. Özellikle kız çocukları ve bebekler için oldukça sevimli jile modelleri mevcut.

 

Kış ayları için kalın iplerle örebileceğiniz jileler için yaz aylarında dantel iplerini de önerebiliriz. Dantel jile örnekleri tığ işi örgülerin arasında haklı bir yer kazanacak görünüyor. Dantel iplerinin özellikle merserize esaslı olması öreceğiniz jileler, yaz aylarında çocuklarınızın giysi dolabında önemli bir yer alacaktır. Koton bir gömlek veya penye bir tişört üzerine giydirdiğinizde dantelin masalsı dokunuşu kızınızı harikalar dünyasındaki Alice kadar mutlu edecektir.

 

Tığ işi jile yapımı siz hamarat hanımlar için çok da zahmetli ve meşakkatli bir örgü olmayacak diye düşünüyoruz. Anneleri; kız çocuklarının ilk rol modeli ve aynı zamanda ilk rakibidir. Yaşı kaç olursa olsun prensesler için jile örmekle kalmayıp belki onun şıklığına; kendiniz için aynı renk ve modelden bir jile örerek katılabilirsiniz. Yaz ayları için rahatlıkla kullanacağınız jileleri, farklı mevsimlerde özel davetlerde de giyerek bu şık kıyafet tamamlayıcı sadece yazlık dolabınızla sınırlandırmamış olursunuz. Dantel jilelerinizin size ve kızınıza bulunduğunuz her mekanda belki de ortamın en zarif hanımları olma payesini de kazandıracağını aklınızın bir köşesinde saklı tutun. Jile yapmak için kolları sıvadığınızı düşünüyor, modelinizi bir an önce seçmeniz için sizi daha fazla oyalamak istemiyoruz. Kolay gelsin hanımlar…

 

Ayrıca sitemizdeki dekorasyon bölümümüzü de inceleyebilir, pek çok fikir edinebilir ve beğendiğiniz sayfalarımızı sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz.

 

Örgü ve tığ işleri kategorimizi de inceleyebilirsiniz. Beğendiğiniz ve ilginizi çeken sayfalarımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ