Tığ işi kafes modeli yapımı

Tığ işi kafes modeli yapımı

Tığ işi kafes modeli yapımı yaz için en uygun örgü modeli diyebileceğimiz modeldir. Kafes gibi olması ince salaş hırkalar, yelekler için oldukça uygun bir örnektir.

Tığ işi kafes modelini elbise roba yapımda veya atkı yapılışlarında kullana bilirsiniz. File çanta olarak değerlendire bilirsiniz. Farklı tığ işi örnekleri içinde sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Birbirinden güzel örgü modellerimiz mevcuttur.

Örgü modellerini yeni öğrenmek isteyen arkadaşlarımız içinde oldukça kolay bir tığ işi modelidir. Yapılışı video anlatımlı olması sizlere oldukça yardımcı olacaktır.

Tığ işi kafes modeli yapımı

Modelde orta incelik ip kullanılmıştır.

2.5 mm tığ kullanılmıştır. Sizler elinize yatkın tığ seçebilirsiniz.

5 katları zincir çekip örgüye başlanır. Zincir sayısını yapacağınız örgüye göre ayarlayın.

İlk sırada model başlanır. İlave zinciri 3 tane çekip 4 zincire 1 tane trabzan yapılır. 3 zincir çekelim. Alt zincirden 4 ve 5 zincire 1 er tane trabzan yapalım. Zincir bitimine kadar devam edelim. 3 zincir çekelim 2 tane trabzan yapalım ve sırayı tamamlayalım. 4 zincir çekelim. Geriye dönüp 2 zincire 1 tane trabzan yapalım.

İlmek dolayıp yuvanın içine 5 tane trabzan yapalım. Arada zincir çekmeden yuvanın içlerine 5 tane trabzan ile devam edelim. Sıra bitimini 2 zincire batalım 1 tane trabzan yapalım. Örneğimiz sıra tekrarı ile 2 sıradan oluşmaktadır. Yelek, hırka bluz yapabilirsiniz. Kolay gelsin..

Tığ işi, örgü, örgü ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça önemlidir.

En güzel modellerimizden olan peri bacaları örgü modeli için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır.

Tığ işi kafes modeli yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Fatmayla herşey dahil kanalına bu güzel tığ işi modeli için çok teşekkür ediyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ