Tığ İşi Kelebek Motifi Yapılışı

Tığ İşi Kelebek Motifi Yapılışı

Merhaba sevgili arkadaşlar canımanne YouTube kanalına hoşgeldiniz

Tığ işi kelebek motifi yapılışı örgü motifler bir çok örgü işlerinde en çok kullanılan süsleme amaçlı tercihler arasında yer almaktadır.

Tığ işi seven hanımlarımız için kalan iplerini değerlendirirken bir çok örgü modellerine değişik renklerde çok güzel görsellik oluşturacaklardır. Battaniye modeline çok yakışacağını düşünüyorum. Farklı renklerde yapılan kelebek motifleri harika olacaktır. Kız çocuklarının örgü saç bantlarına yapılabilir. Yelek modellerine cep detayına veya omuz kısmına sizlerin beğenisine kalmış bir süsleme çalışması olacaktır.

Tığ işi kelebek motifini kendimiz için düz bir atkı modelinde birden fazla yapılan renk renk kelebek motifleri harika duracağını düşünüyorum. Yeni öğrenmek isteyen arkadaşlarımız için video anlatımları oldukça yardımcı olacaktır. Tekrar birlikte olmak dileğiyle hoşçakalın..

Tığ İşi Kelebek Motifi Yapılışı

3 Renk ip tercih edilmiştir.

Orta kalınlıkta ip tercih edilmiştir.

Elimize yatkın tığ seçimi, makas,

İlk olarak 15 zincir çekelim ilk zincire 5 sık iğne yapalım. 5 Zincir çekelim ve yine sık iğne yapalım kelebeğin anten kısmı oluşmuş oldu.

Kalan 10 zincire ikili trabzan yapıp bitiriyoruz ve ip kesiyoruz. Farklı renk ip bağlayıp devam edelim. Örgümüzün arka kısmına 3 trabzana batalım 6 zincir çekelim arada bir trabzan bırakalım ve ikinci trabzanın tepesine batalım. Tekrar 4 zincir çekelim ve arada bir trabzan bırakıp 2 trabzan tepesine batalım. Ve ters dönüp 1 zincir çekip ikili trabzan dolduralım. Aynı şekilde zincirlerin içine 2 li trabzan dolduralım. Kelebeğin kanatlarını yapmış oluyoruz. Aynı işlemi yine diğer kanat için uyguluyoruz. Ve kenar tığ kısmını yapalım. Kolay gelsin.

Detaylı öğrenmek için uygulamak için video anlatımını seyrederek yapabilirsiniz.

Kanalımıza abone olarak yayınlanan videolardan haberdar olabilirsiniz..
Her türlü soru görüş ve önerileriniz için sizleri her zamanki gibi videonun yorumlar kısmında bekliyor olacağız. videomuzu beğenip paylaşmayı unutmayın desteklerinizi bekliyoruz.
Tüm örgü sevenlere şimdiden kolay gelsin…

Tığ işi, örgü ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal medya hesaplarınızda paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz.

Tığ İşi Kelebek Motifi Yapılışı VİDEO ANLATIM

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ