Tığ İşi Motiflerle Bluzlarınızı Süsleyin

Tığ İşi Motiflerle Bluzlarınızı Süsleyin

Hanımlar devir hesap devri, alım gücü zayıfladığından dolayı gereksiz harcamalardan mümkün olduğunca kaçmaya çalışmak lazım. Sürekli tüketip hiçbir şey üretmeden yaşamak aile bütçesini sarsacağından elinizin altındaki malzemeleri ufak dokunuşlarla yenileyip dönüştürmeye çalışmak gerekiyor. Mutfaktan başlayarak tüm yaşam alanlarınızda bunu uygularsanız kazançlı çıkan siz olursunuz.

tig-isi-motiflerle-bluzlarinizi-susleyin-1

Gardırobunuzda bulunan yıllardır giydiğiniz, gömlekleriniz ve bluzlarınızı ortaya çıkarıp üzerinde bazı oynamalar yaparak onları yenileyebilir, çok az masraf ve biraz emek harcayarak farklı bir kıyafete kavuşabilirsiniz. Bu çalışma tığ işi bayan bluzlar için biçilmiş kaftan olabilir. Eskimiş bluzunuzun yakasına, etek uçlarına ve kol ağızlarına tığ ile öreceğiniz parçalı motifleri dikebilir ya da yine tığ ile kenarlarına örgü ilave edebilirsiniz.

tig-isi-motiflerle-bluzlarinizi-susleyin-2

Tığ işi bayan bluz modelleri çeşitlendirmek aslında düşündüğünüz kadar zor değil. Bluzunuzu yenilemek için bazı motifleri yeniden örebileceğiniz gibi, daha önceden örmüş olduğunuz dantelleri de kullanabilirsiniz. Beden kısmında ya da kollarda dantel motifinizin büyüklüğünde makasla pencereler açın. Dantelinizi bu pencere içine yerleştirip dikin, oldukça farklı ve şık bir tasarıma imza atmış olacaksınız. Bluzunuz artık eski sıkıcı halinden kurtulup bambaşka bir kimliğe bürünecektir.

tig-isi-motiflerle-bluzlarinizi-susleyin-4

Tığ işi bluz örnekleri daha da çoğaltabilirsiniz. Başka bir dönüştürme maceranızda orta büyüklükteki bir dantel örtünüzü eski yüzlü bluzunuzun sırtına uygulayabilir, nefis bir sırt dekoltesi ile bluzunuzu yenileyebilirsiniz. Yine mevcut bluzunuzun etek uçlarına boylamasına kesikler atın. Hazırda bulunan ya da yeni öreceğiniz kare dantel motiflerini bu kesitlere köşeleri yukarı ve aşağı bakacak şekilde yerleştirip dikin. Dümdüz ve sade eski bluzunuz şimdi nasıl da şenlendi değil mi? Dolabınızın bir köşesine attığınız danteller ve eski bluzlarınız bambaşka bir form alarak yenilendi ve şıklaştı değil mi?

tig-isi-motiflerle-bluzlarinizi-susleyin-3

İğne oyası örnekleri bölümümüze göz atarak pek çok fikir edinebilirsiniz. Sayfalarımızı sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız seviniriz.

tig-isi-motiflerle-bluzlarinizi-susleyin-5

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ