Tığ İşi Motif Modeli

Tığ İşi Motif Modeli

Her yere yakışacak harika bir motif modeli ile birlikteyiz bugün. Battaniye, koltuk şalı, yelek,örtü, kırlent vs… birçok alanda değerlendirebilirsiniz .

Malzeme olarak yapacağımız örgüye uygun tercih edilen ip ve ona uygun numarada tığ gereklidir. Ben pembe ve beyaz bebe yünü ile 2.5 mm. tığ kullandım.

Yapılışına gelelim … Sihirli halka içerisine yaptığımız 12 sıkı iğne ile başlıyoruz. Sıra başına sabitleyip 4 zincir çekelim. 2 kez sarıp aynı noktaya 3 trabzan olacak şekilde 3 hamlede çıkaralım. Hemen yanındaki sık iğneye de aynı işlemi yapalım. 12 tane zincir çekip bir sıkiğne atlayarak aynı işlemi tekrarlıyoruz sırayı bu şekilde bitirelim. İkinci renge geçelim. Trabzanlı kısımların birinden 4.süne sabitleyip 6 zincir çekip dibine sabitleyelim. İpi üzerine alıp zincir boşluğuna 10 tane ikili trabzan yapıyoruz. Araya iki zincir çekip tekrar 10 tane trabzan yapıyoruz. Sıradaki altı tane trabzanın 4.süne sabitleyip aynı şekilde devam ederek motifimizi tamamlıyoruz. Video içerisinde eklemeyi de gösterdik. İzeleyerek daha detaylı anlatıma ulaşabilirsiniz.

Bunun gibi birçok motif modelini sitemizde bulabilirsiniz. Ayrıca yapılışını merak edip çözemediğiniz modelleri de bize ulaştırırsanız elimizden geldiğince anlatımını yapmaya çalışırız. Çalışmalarımızın devamlılığı için videolarımızı izleyip beğenmeyi lütfen ihmal etmeyin.

Ayrıca kanalımıza abone olarak yayınlanan videolardan haberdar olabilirsiniz. Videolarımızın devamı için lütfen beğenip, paylaşarak destek olmayı unutmayın. Her zaman olduğu gibi; sizi videonun yorumlar kısmında her türlü soru görüş öneri ve istekleriniz için bekliyor olacağız… Yorumlarınız bizim için çok değerli bu yüzden olduğunca çabuk yanıt vermeye çalışıyoruz. Tüm örgü sevenlere şimdiden kolay gelmesini diliyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ