Tığ işi parmaklı eldiven yapılışı

Tığ işi parmaklı eldiven yapılışı

Tığ işi parmaklı eldiven yapılışı kışlık örgü modelleri arasında çocuk örgü modelleri en çok yapılan örgü modelleri arasında yer almaktadır. Çeşitli bebek, çocuk örgüleri bulunmaktadır. Eldiven modeli de kış mevsiminin en güzel kıyafetleri arasında eldiven kullanımıdır. Küçüklerin minik elleri üşüsün itemeyiz. Kolay tığ işi çocuk eldiven modelini siz değerli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz. Video anlatımlı model olması uygularken sizlere kolaylık sağlayacaktır. Farklı renk seçimi ile kız ve erkek çocuklar için yapılabilecek trabzan tekniği modeldir.

Farklı örgü modelleri içinde sitemize göz atabilirsiniz. Yine güzel ve değişik eldiven modellerini inceleyerek tarzınıza uygun model tercihinde bulunabilirsiniz.

Tığ işi parmaklı eldiven yapılışı

Malzemeler: Alize happy baby ip
2 numara tığ
Makas

Yapılışı: 2/3 yasa uygun olarak hazırladığımız eldivenimiz dikişsiz bir şekilde ve çok kolay tekniklerle hazırlanmıştır. Parmaklar ayrı ayrı örülerek birleştirilmektedir. Serçe parmakta 4 sıra, yüzük parmağı 5 sıra,orta parmakta 6 sıra, işaret parmağında 5 sıra ve baş parmakta 4 sıra örülmektedir. Modelimizin başlangıcında sihirli halka içine 9 sık iğne yapıldıktan sonra 10 tane ikili trabzan ile parmaklar örülmektedir. İkili trabzan ile birleştirilen parmaklar 3. Sırada baş parmakla birleştikten sonra toplam 8 sıra olana kadar örülür. En son bilek kısmında lastik uygulaması yapılarak model tamamlanır. Detaylı yapımı için video anlatımı izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin..

Suzanın elişi dünyası youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Lif modeli, lif modeli ve yapılışı hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Tığ işi parmaklı eldiven yapılışı VİDEO ANLATIM

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ