Tığ İşi Perde Modelleri

   Tığ işi perde; örgüye yeni başlayanların bile kolayca kısa sürede öğrenerek örebileceği yapımı kolay bir aşamadan oluşan tığ işi motifli perde çeşitleri rahatlıkla oluşturabiliriz. Mutfak penceresi için; mutfak perdeleri, bebek odaları için rengârenk iplerle süslü perde örnekleri örebilirsiniz. Seçimleriniz ve tercihleriniz sizlere kalmaktadır. Bu aşamada öncelikli malzeme; merserize ipler, renkli yünler, makas ve tığ daha da hayal gücümüzü arttırarak geliştirebiliriz. Malzemelerimizi yeter ki istek ve azim olsun gerisi gelmekte elimiz sonuçta marifetlidir değil mi hanımlar.

       Tığ işi ilgili çok güzel modeller oluşturarak bunları elimizde yapıp üreterek mutfaklarınızda kullanabilirsiniz. Hatta satışını dahi yaparak emeğinizi kazanca dönüştürebilirsiniz. Rahatlıkla ve son derece doğal dekoratif görünümlü modeller üreterek bulunacağı ortama şıklık sağlanmasını sağlayabiliriz. Bu perdeleri değişik farklı renk motif çeşitliliğiyle süsleyerek ve ev dekorasyonumuzu tada bu tür dekorasyon alanlarını daha hoş bir hale getirebiliriz bu bizim hayal ve zevk gücümüze kalmış bir el becerisidir. İplik rengi seçiminde bu dekorasyon alanlarını istediğimiz mekânları tamamlayıcı renklere yönelmek bizler kalmaktadır. Şu önemli nokta unutulmamalıdır ki; ancak çeyizlik olarak dantelli perdeyi örmeyi düşünenler; açık renklere yönelerek beyazı tercih etmelidirler.

Dantel işini seven hanımlar sanat eseri kadar alımlı güzel ve değerli perdeler üretmektedirler. El becerisi gelişmiş hanımlar kendi tül perdelerini kendileri örebilmektedir. Buda üretken bir hanım olduğumuzu ortaya koymaktadır. Tığ işi perdeler son derece şık olmasının yanında pencerelerin havasını değiştirebilmektedir. Uzun tül perde örülebildiği gibi kısa tül perdelerde örülebilmektedir. Bizim zevk, hayal ve el becerimize kalmış bir emektir. Tığ işini seven hanımlar değerli perdeler üretebilmektedirler. Bir tığ ve yumak ile son derece de güzel bir modelin ortaya çıkmasından daha güzel ne olabilir değil mi? Tabii ki bu mutluluk verici bir el emeğidir. Dantel perdeler küçük camlarda estetik durmaktadır. Aynı zamanda da camlı kapıların cam kısmına da uygulanabilmektedir.

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ