Tığ İşi Sandalye Çorapları

Tığ İşi Sandalye Çorapları

  Tığ işi ile yapılan örneklere, modellere her geçen gün yenileri eklenmektedir. Tığ işi parçalar eskiden yalnızca çeyiz sandıklarını süslerken günümüzde kullanım alanı oldukça genişlemiştir. Evlerimizin her odasını süsleyen tığ işi ürünler, ev dekorunda, giyim sektöründe sıklıkla kullanılmaya başlamıştır. El emeği ile yapılan her ürün hazır olarak alınan ürünlerden çok daha fazla kıymetli, değerlidir. Ayrıca örgü ürünler tektir ve size özeldir. Bu yüzden hazır ürünler gibi belli kalıplarda değildir. İstediğiniz gibi şekillendirmek, renklendirmek tamamen sizin elinizdedir.

Tığ işi ile yapılan modellere bir yenisi daha eklenmiştir. Bu model ise tığ işi sandalye çorabı yapımıdır. Böyle bir şeye gerek var mı diye sorabilirsiniz. Ancak komşularını rahatsız etmek istemeyenler veya zeminlerin çizilmesini önlemek istemeyenler için çok güzel bir fikirdir.

Tığ işi sandalye çorabı yaparken sık tığ işi örgü modeli kullanılmaktadır. Sandalyenizin veya masanızın ayağının boyutuna göre başlayıp, örmenizde fayda vardır. Sandalye çorabını tek renk iplikle örebileceğiniz gibi her birini farklı renk iplik ile de örebilirsiniz. Tığ işi örgüyü bilen her bayanın rahatlıkla yapabileceği sandalye çorapları oldukça kullanışlı olduğu kadar dekorunuza da renk ve farklılık katacaktır. Son zamanlarda sıklıkla tercih edilmeye başlayan bu model giderek yaygınlaşmakta ve kullanıcısı artmaktadır.

  El örgüsü sandalye çorabını örgü olarak yapılanları olduğu gibi keçeden yapılan modelleri de vardır. Örgü bilemeyen bayanlar için alternatif olarak yapılabilir. Renk renk keçeler ile yapabileceğiniz sandalye çorapları ev dekorunuza renk ve farklılık katacaktır.

Sizde eğer sandalye çorabı yapmak isterseniz sitemizdeki görselleri yakından takip edebilirsiniz. Resimli anlatımlı görselleri takip ederek rahatlıkla sizde kendiniz örebilir veya yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ