Tığ İşi Parmak Kukla Yapımı

Tığ İşi Parmak Kukla Yapımı

Çocuklarımızın gelişimini desteklemek için oynadığımız oyunlar ve oyuncaklar fazlasıyla önem taşımaktadır. Hazır olarak alınan binlerce oyuncak olduğu gibi evde kendinizin de yapabileceği oyuncak modelleri mevcuttur. Hazır oyuncaklarsa bulunan plastik maddeler ve kimyasallar örgü oyuncaklarda olmayacağı için çocuklarınız için rahatlıkla ve güvenle kullanabilirsiniz. Özellikle de anti bakteriyel iplerle örülen oyuncaklar daha sağlıklı ve kullanışlı olacaktır.

Ecuador finger puppets 42p each

Örgü oyuncak modellerinden biri de tığ işi parmak kukla modelidir. Öncelikle örgü parmak kuklamızı örmeden önce kaliteli ve tüylenmeyen ip seçimine dikkat etmeliyiz. Bu hem kullanışlı hem de sağlıklı olması açısından önem taşımaktadır.

tig-isi-parmak-kukla-yapimi-4

Örgü parmak kukla yapımı için gerekli olan malzemelerimiz renkli iplik, makas, tığ, hazır alınan gözler bu model için yeterli olacaktır. Farklı renklerde parmağınıza geçirebilecek şekilde ördüğünüz örgüleri hazır aldığınız gözleri ekleyiniz.

tig-isi-parmak-kukla-yapimi-3

5 parmağınız içinde farklı renklerde ördüğünüz örgüleri gözler ekleyerek süsleyiniz. Daha sonra siyah nakış iğnesi ile kaşlarını ve ağzını işleyiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta her birinin kaşlarını ve ağzını farklı işleyiniz. Birini çatık kaşlı yaparken, diğerini mutlu bir diğerini kızgın görünüm verebilecek şekilde işleyerek her birine ayrı ifadeler veriniz. Kurdele ve boncuk kullanarak süsleme yapabilirsiniz. Daha sonrası ise tamamen sizin hayal gücünüze kalmış olan bir şeydir. Yapmış olduğunuz parmak kuklalar ile çocuğunuz ile kaliteli zamanlar geçirebilirsiniz. Örgü parmak kuklanız eminim ki çocuğunuz da oldukça fazla hoşuna gidecektir.

tig-isi-parmak-kukla-yapimi-2

  Örgü kukla yapmak isteyenler sitemizdeki görselleri inceleyerek yardım alabilirler. Örneklerden yardım alabileceğiniz gibi kendiniz de ekler yaparak farklı tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz. Resimli anlatımlı görsellerimizi inceleyerek rahatlıkla sizde kendi örgü kuklanızı kendiniz yapabilirsiniz.

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ