Tığ İşi Sepet Modelleri

    Tığ işi ile yapılan ürünler gün geçtikçe artmaktadır. Tığ işi ile yapılmış parçalar çeyiz sandıklarımızı süslediği gibi son zamanlarda farklı alanlarda da sıklıkla kullanılmaya başlamıştır. Ev dekorundan, giyim sektörüne kadar her alanda farklı modeller ve çeşitler mevcuttur. El emeği ile yapılmış ürünler tektir ve size özeldir. Bu yüzden de hazır alınan ürünlerden çok daha fazla kıymetli ve değerlidir.

Son zamanların tığ işi modelleri arasından en çok tercih edilen bir diğer parça ise tığ işi sepet yapımıdır. Tığ işi sepetleri aksesuarlarınızı ve takılarınızı koymak için kullanabileceğiniz gibi ekmek sepeti gibi de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Tığ işi sepetler son zamanlarda daha çok penye iple yapılmaktadır. Penye ip daha kalın olduğu için daha iyi şekil verilmektedir. Bu yüzden sepet örmek içinde kullanılmaktadır. Birbirinden şık ve modern sepet modelleri mevcuttur.

Tığ işi ile dantel formu, deseni verilerek örülüp daha sonra kolalanarak rahatlıkla kullanılabilir. Hem dekoratif olarak odanıza şıklık katar hem de kullanışlı olduğu için, takılarınızı veya aksesuarlarınızı toparlayıcı görevi görmektedir. Aynı zamanda bu dantel desenli sepeti ekmek sepeti olarak da kullanarak masalarınızın şıklığına şıklık katabilirsiniz.

Tığ işi sepetinizi ince iplerle örüp kolalayabileceğiniz gibi, penye iplik gibi kalın iplerle de örebilirsiniz. Oval, yuvarlak, kare veya kalp şeklinde birçok çeşidi ve modeli mevcuttur. Sepetinizi tek renk örebileceğiniz gibi birden fazla rengi bir arada kullanarak da yapabilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihinize ve tarzınıza bağlıdır.

Sizde eğer tığ işi sepet yapımı nasıl oluyor merak ediyorsanız sitemizdeki görselleri inceleyerek işe başlayabilirsiniz. Birbirinden şık ve modern modeller arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ