Tığ İşi Şık Hırka Modeli ve Yapılışı

Tığ İşi Şık Hırka Modeli ve Yapılışı

Tığ işi şık hırka modeli ve yapılışı görsel resimli model ve şiş örgü video anlatımlı iki hırka modelini siz değerli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz. Hırka modelleri mevsim geçişlerinde oldukça sık kullandığımız kıyafetler arasında yer almaktadır. Örgü hırka modellerini tercih ediyorsanız birçok hırka modelini uygulayabilirsiniz. Motif hırka modelleri oldukça tercih edilen hırka modelleri arasındadır. Yaz aylarında tığ işi delikli örnek seçeneği ile uzun hırkalar yine tercihler arasındadır. Kış mevsiminde kalın ip ve şiş örgü hırkalar seçilmektedir. Sitemizi ziyaret ederek örnekleri inceleyebilirsiniz.

Yetişkin bayan hırka modelleri, tığ işi hırka, şiş örgü hırka, örgü ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Tığ İşi Şık Hırka Modeli ve Yapılışı

Hırka  Modeli ve Yapılışı

Bayan hırka yapılışı

38, 40, 42 bedenler için uygundur.

9 Yumak ip kullanılmıştır. Pamuklu kalın ip kullanımı

6 Numara şiş kullanımı

Yakadan başlanan modeldir.

Beden genişliği 58 santim

Yakadan kol uzunluğu 63 santim

Boy uzunluğu 75 santim

Kol omuz genişliği 18 santim

Yapılışı: İlk olarak 80 ilmek atalım, lastik tekniği uyguluyoruz. 1 ters, 1 düz lastik tekniği yapıyoruz. Toplamda sekiz sıra örüyoruz.

İlmek ayrımını yapıyoruz. Ön için 14 ilmek örelim 1 artırma yapalım 2 örelim ve 1 arttırma yapalım. Kol kısmı için 10 ilmek ayıralım, 1 arttırma 2 örelim 1 arttırma, arka kısım için 20 ilmek örelim, 1 arttırma 2 örelim ve 1 arttırma devamında kol ve ön kısım aynı son 2 ilmeği örmeden alıyoruz. Modelin tersinde arttırma işlemi yok son iki ilmeği örüp iki ilmek haroşa ve on iki ilmeği düz örgü örelim, modelin detaylarını örnek kurulumunu izlemek için video anlatımını izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ