Tığ işi şık patik modeli yapımı

Tığ işi şık patik modeli yapımı çok kolay ve harika bir model, görselliği ile şıklığını ortaya çıkartıyor. Ayağımızda oldukça güzel duracağını düşündüğüm patik modelini siz değerli takipçilerimizin beğenisine sunuyorum.

Patik modelleri hanımlarımızın en sevdiği el işleri olmaktadır. Yapılışları video anlatımlı olarak sizlere sunmaya devam ediyoruz. Canimanne. com sayfamızda birçok modele ulaşabilirsiniz. Yazımızın içindeki linklere tıklayarak farklı modelleri beğenerek yapabilirsiniz.

Kız çeyizlerin de patik modelleri olmazsa olmazlardan, annelerimiz en güzel ve beğendikleri modelleri seçerek yapmaya devam ediyorlar. Tığ işi şık patik modelini çok beğenerek yapacaklarını düşünüyorum.

Yeni öğrenmek isteyen arkadaşlarımız içinde video anlatımları oldukça fayda sağlayacaktır. Yapımında istenilen marka patik ipi kullanabilirler. Veya örgü iplerini tercih edebilirsiniz. Tığ seçimi elinizin ve ipinizin ayarına göre ayarlarsanız daha rahat örebilirsiniz.

Yapmak isteyen arkadaşlarımıza şimdiden kolaylık diliyorum. En yeni güzel patik örneklerde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın.

Tığ işi şık patik modeli yapımı

Tığ işi şık patik modeli detayları ve yapılışı

Merhaba patik modeli 17 zincir çekerek başlıyoruz 4.zincire batarak baştaki zincirle beraber 15 trabzan yapıyoruz 15 li trabzanı 5 sıra yapıyoruz sonra zincir çekip alttaki zincirin başına batıyoruz 15 tane sık iğne yapıyoruz.

Tekrar zincir çekip trabzanın başına batıyoruz 3 zincir çekip baştaki 3 trabzanı tek diğerlerini çift ve sondaki 3 trabzanı tekrar tek yapıyoruz daha önce çektiğimiz zincirin üstünü sık iğneyle dolduruyoruz 15 sık iğne tekrar zincirin üstünü sık iğneyle dolduruyoruz.

Diğer tarafa her trabzan tepesine 1 tane batarak devam ediyoruz kenarlardaki zincirli kısım 7 sıra oluncaya kadar devam ediyoruz sonra trabzan kısmını git gel örerek ayak tabanımıza kadar örelim sonrada ipimizi kopartıp tekrar zincirli kısımdan başlayarak trabzan yapıyoruz .

Zincirli kısıma kadar örüyoruz ve 6 sıra trabzan yapıyoruz sonra oyasını bağcığını ve çiçeğini yaparak patik modelini tamamlıyoruz kolay gelsin.

Örgü, örgüler ve el işleri, patik modeli hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız.

Tığ işi şık patik modeli yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Nezihe Gözütok kanalına bu güzel patik modeli için çok teşekkür ediyorum.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ