Tığ işi süsleme çiçeği yapımı

Tığ işi süsleme çiçeği yapımı

Tığ işi süsleme çiçeği yapımı görselliği oldukça güzel ve hoş olan çiçek modelini birçok örgü modelinde kullanabilirsiniz. Farklı ip seçenekleri ile yaratıcılığınız var ise çiçek detayını her alanda kullanımını sağlayabilirsiniz. Kazak, hırka modellerinde, örgü çantalarda ve atkı gibi örgüleri süsleyebilirsiniz. Mesela örgü kırlent seviyorsanız harika model üretebilirsiniz. Boyutunu ayarlayarak saç bandında uygulamanız çokta yakışacaktır.

Tığ işi modellerinde özellikle düz modelsiz örgülerde süsleme detayı oldukça önemlidir. Çiçek süsleme detayları çoğunlukla patik modellerinde görmekteyiz boyutunu ayarlayarak önemli olan hangi modelde nasıl süsleme detayı yakışacağını seçmektir. Sitemizde birçok tığ işi örneklerini ve süsleme modellerini video anlatımlı bulabilirsiniz.

Tığ işi süsleme çiçeği yapımı

3 Renk lif ipi kullanılmıştır.

REKLAM ALANI

2 Numara tığ seçimi

Yapılışı: Sihirli halka yaparak modele başlanmıştır zincir çekip halka oluşturabilirsiniz. Halkanın içine on iki trabzan yapalım ipi kesip diğer renk ip ile devam edelim, ipi sabitleyip on zincir çekip aynı noktaya batalım yuvarlak halka oluşturduk üç zincir çekip modeli çevirip halkanın içine on trabzan yapalım iki zincir tekrar aynı halka içine on trabzan yapalım, aynı teknik ile yaprak detayını yapmaya devam ediyoruz yalnız yaprakları birbirine ekleyip geçiş yapıyoruz toplamda on iki yaprak olacak, yeşil renk ip ile yine yaparak detayı yapıp boyutu büyütmüş oluyoruz. Detaylı yapımı video anlatımda mevcuttur. Kolay gelsin..

Tığ işi, örgü tığ işleri modelleri, tığ işi süsleme modelleri örgü ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Sibelle örgü youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Tığ işi süsleme çiçeği yapımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ