Canım Anne

Tığ işi yazlık örgü modeli yapımı

Tığ işi yazlık örgü modeli yapımı

Tığ işi yazlık örgü modeli yapımı yaz boyunca bir çok örgü tekniğinde kullana bileceğiniz tığ işi modelinin video anlatımlı olarak izleyerek kolaylıkla yapabilirsiniz.

Tığ işi modelleri tercih eden hanımlarımız için yapımı basit olan bir çok modelimiz sayfamızda mevcuttur. Video anlatımlı olması sizlere oldukça fayda sağlamaktadır.

Tığ işi yazlık örgü tekniğini bluz yapından, kırlent, atkı, gibi bir çok modelde uygulaya bilirsiniz. Yeni tığ işi örgü modellerinde buluşmak üzere hoşçakalın..

Tığ işi yazlık örgü modeli yapımı

Model 4 katları +5 kenar zincir ile hesaplanır. 2 ilave zincir çekelim. 3 zincire yarım trabzan yapalım.

Çektiğimiz zincire 1 sıra yarım trabzan yapalım. Sıra bitimin de 7 zincir çekelim ve çevirelim. Tığ 2 defa dolayıp, 4 zincire batalım. 2 ilmek çekelim 2 dolayıp. Alt zincir den 2 zincire batalım. 2 ilmek çekelim. 3 ilmek çekelim 2 ilmek 2 ilmek çekelim. Arada 3 zincir çekelim. 2 dolayıp ve alt zincir den 2 zincire batalım. 2 ilmek çekelim 2 dolayıp 2 zincire batalım.

Sıra bitimine kadar devam edelim. Sıra bitiminde 3 zincir çekelim ve en son zincire batalım. 2 şer 2 şer ilmekleri toplayalım. 2 zincirle bir üst sıraya geçelim. Yuvanın içine 3 yarım trabzan yapalım. Modelin tepesine bir yarım trabzan yapalım. Model 2 sıradan oluşmaktadır. Detaylı anlatım için videomuzu izleye bilirsiniz. Kolay gelsin..

Tığ işi, örgü ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça önemlidir.

Tığ işi yazlık örgü modeli yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Fatmayla herşey dahil kanalına bu güzel tığ işi modeli için çok teşekkür ediyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ