Tığ işi yelek modeli yapımı

Tığ işi yelek modeli yapımı

Tığ işi yelek modeli yapımı yaz mevsiminde yazlık yelek modellerinde kolaylıkla uygulaya bileceğiniz tığ işi örgü modellerini sayfamızda bulabilirsiniz.

Tığ işi modellerini seviyorsanız yaz için bluz, yelek, şal, yapabilirsiniz. Etol yapımı, örgü kırlentler yapabileceğiniz modeldir.

Tığ işi modelinden file çanta modellerine kadar bir çok örgü tekniğine uygulaya bilirsiniz.

Yapılışı video anlatımlı olarak yeni öğrenmek isteyen arkadaşlarımıza oldukça fayda sağlayacaktır. Yeni tığ işi örgü modellerinde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşaçkalın.

Tığ işi yelek modeli yapımı

İnce ip kullanılmıştır.

2 Numara tığ kullanımı modelde tercih edilmiştir. Sizler elinize yatkın tığ kullana bilirsiniz.

Model 5 katları +2 zincirden kurulur.

47 zincir çekelim. 2 zincire sık iğne yapalım. 5 zincir çekelim. Alttan 5 zincire sık iğne yapalım. İlk sırayı bu şekilde tamamlayalım. Bir üst sıra için 9 zincir çekelim 3 kez tığ dolayıp 3 çekmeli 4 tane trabzan yapalım. Aralara 6 zincir çekelim. 3 dolayıp diğer yuvaya 3 çekmeli 4 tane trabzan ile 2 sırayı tamamlıyoruz. 3 zincir çekelim ve dönüp dibine 1 tane trabzan yapalım 4 zincir çekelim. 2 yuvaya 3 tane 3 lü trabzan yapalım.

Bir sonraki sırada 3 zincir çekelim. İlk yuvaya 3 tane trabzan 2 zincir 3 tane trabzan yapalım. Diğer yuvaya geçerken zincir çekmeden 3 tane trabzan 2 zincir 3 trabzan ile son sırayı tamamlayalım. 1 sıra ile sıra tekrarı yapılıp model devam edilmektedir. Bluz, yelek, hırka, şal, gibi örgülerde kullanabilirsiniz. Kolay gelsin.

Tığ işi, örgü ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni ve paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça önemlidir.

Tığ işi yelek modeli yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Fatmayla herşey dahil kanalına bu güzel tığ işi modeli için çok teşekkür ediyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ