Tığ İşi Yelek Motifi Yapılışı

Tığ işi çok güzel bir motifle geldik bugün. Örtü , kırlent, battaniye gibi birçok alanda değerlendirebiliriz motifimizi. Biz yelek motifi olarak kullanmayı tercih edeceğiz ilerleyen zamanlarda.

Malzeme olarak ;

Yapacağımız örgüye uygun ip tercihi ve ipe uyumlu numarada tığ kullanmalıyız . Ben motif çalışmamda yapacağım yeleği göz önünde bulundurarak pamuk içerikli sarma ip kullandım. Neden sarma ip derseniz artan ip fiyatları malum :) . Markalara ve etiketlere fazladan para vermektense sarma ipleri tercih edebiliyorum son zamanlarda. Sizlere de tavsiye ederim :)

Yapılışına gelirsek ;

5-6 zincir çekerek oluşturduğumuz halkayla başlıyoruz motife. Oluşturduğumuz halkanın içine 16 tane üçlü trabzanımızı yapıyoruz. Ve sırayı tamamlamış oluyoruz. Bir sonraki sırada her bir ilmeğe iki kez trabzan yapıp tek seferde çıkararak devam ediyoruz. Ara kısımlar ikişer zincir olacak şekilde. Bir sonraki sırada zincir boşluklarına trabzanlarımızı yapıp yine iki trabzanı bir defada kapatarak devam ediyoruz. Bu defa ara kısımlar beşer zincir. Son sırada ise 3 sık iğne 3 zincir ve 3 sık iğne olacak şekilde tamamlıyoruz.

Sitemizi ziyaret ederek çok farklı ve çeşitli motif modellerine ulaşabilirsiniz.

Motifimizi beğendiyseniz , bizlere destek amaçlı paylaşırsanız çok seviniriz. Ayrıca kıymetli yorumlarınızı da video altına bekliyor olacağız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ