Tığ işi yelpaze modeli yapımı

Tığ işi yelpaze modeli yapımı

Tığ işi yelpaze modeli yapımı farklı örgü teknikleri ve yaz mevsimi için örgü modelleri arayanlar için harika tığ işi örgü tekniğini siz değerli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz.

Tığ işi yelpaze modelini bir çok örgü modelinde kolaylıkla kullana bilirsiniz. Yelek, bolero, atkı, şal gibi modeller için uygundur. Farklı renklerde kırlent yapabilirsiniz. Veya yazlık çanta olarak düşünebilirsiniz.

Yapılışı oldukça kolay olan modelimizi video anlatımlı olması yeni öğrenmek isteyen arkadaşlarımız için oldukça yardımcı olacaktır. Yeni ve şık tığ işi modellerinde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın.

Tığ işi yelpaze modeli yapımı

Yazlık örgü modeli yapımı

Anlatımında İnce ip tercih edilmiştir.

Tığ olarak 2 numara kullanılmıştır.

Hangi örgüde kullanacaksanız beden ölçünüze göre zincirinizi 12, 12 diye çekmelisiniz.

En son 3 zincir ilave edilmeli. İlk sırada 4 zincire batalım. 3 tane 3 lü trabzan yapalım.

Alttan 3 zincire batalım ve sık iğne yapalım. 5 zincir çekelim. Alttan 6 zincire sabitleyelim. İlmeği dolayıp alttan 3 zincir içine 5 tane 3 lü trabzan yapalım. Sıramızı bu işlemle devam edelim. Sıra sonunda 3 zincire 3 tane trabzan yapalım. 2 sıra için 1 zincir çekelim dibine sık iğne yapalım. 5 zincir çekelim. Aradaki zincire sabitleyelim. 5 zincir çekelim ve 3 lü trabzan başına sabitliyoruz. Sırayı tamamlıyoruz. 5 zincir çekelim aradaki zincire sabitleyelim. İlmek dolayıp sık iğnenin içine 5 tane trabzan yapalım. Boşluğa sabitleyelim ve 5 zincir çekelim diğer boşluğa sabitleyelim. Sık iğne olan kısımlara 5 trabzam olarak yapalım. Modelimiz. 1. ve 2. Sıranın tekrarı ile ilerlemektedir. Detaylı anlatım için videomuzu izleyerek yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

Tığ işi, örgü, örgü modelleri ve hepsi daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı oldukça önemlidir.

Farklı modelimiz olan basit tığ işi örgü modeli için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır.

Tığ işi yelpaze modeli yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Fatmayla herşey dahil kanalına bu güzel tığ işi modeli için çok teşekkür ediyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ