Basit tığ işi örgü modeli yapımı

Basit tığ işi örgü modeli yapımı

Basit tığ işi örgü modeli yapımı yaz için harika bir model siz değerli takipçilerimizin beğenisini beklemektedir. Yaz mevsiminde ince ip ile şık yelekler, bluz veya çanta yapabileceğiniz hem kolay vede şık durabilecek tığ işi modelidir.

Tığ işi modelleri yaz boyunca bir çok örgü tekniğinde kullanılmaktadır. En güzel tığ işi örgü modellerini sayfamızda bulabilirsiniz. Veya yazımızdaki linke tıklamanız yeterli olacaktır.

Basit tığ işi modeli veya farklı modeller için bizleri takipte kalmaya devam ediniz yeni örgü modellerinde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın..

Basit tığ işi örgü modeli yapımı

Çok Amaçlı Tığ İşi Örgü Modeli

Modelde orta incelik ip tercih edilmiştir

2 Numara tığ kullanıldı. Sizler elinize yatkın tığ seçebilirsiniz.

Model Çift sayıdan 5 katları hesaplanarak kurulur. 20,30,40, gibi en son zincir bitimi bu şekilde olmalı.

Örmek istediğiniz modele uygun sayı kadar zincir oluşturulur. 2 zincir fazla çekip 3 zincire sık iğne yapalım. 5 zincir çekelim ve alt zincirden 5 zincire sık iğne yapalım. Bu sayılarımızla ilk sırayı tamamlayalım. 1 zincir çekelim. Geriye dönüp dibine batalım sık iğne yapalım. 6 zincir çekelim. 2 kez tığ dolayıp ve sık iğneye batalım. İlk ilmeği tek 2 ve 2 toplayalım.3 ilmek bırakalım. 2 tane trabzan yapıp, Diğer köşeye kadar ara zincirleri 5 çekelim. Sık iğne 2 dolamalı 3 kez çekmeli 2 tane trabzan yapalım. Sıra bitiminde 2 kez tığ dolayıp 4 lü trabzan yapalım. Sıra tekrarı ile devam edelim. Model 2 sıradan oluşmaktadır. Bluzlar da, yeleklerde, kırlent yapımında bir çok alanda kullanabilirsiniz. Kolay gelsin.

Tığ işi, örgü modelleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça önemlidir.

Farklı örgü modelimiz olan tığ işi yazlık bluz modeli için linke tıklamanız yeterli olacaktır.

Basit tığ işi örgü modeli yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Fatmayla herşey dahil kanalına bu güzel tığ işi modeli için çok teşekkür ediyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ