Tığ oyaları 2019 modelleri

Tığ oyaları 2019 modelleri

Tığ oyaları 2019 modelleri harika tığ oyaları tülbent kenarlarına, yazma kenarları şık, güzel tığ oyaları sizlerin beğenisinde sunuyoruz.

Kız çeyizlerinin vazgeçilmezi tığ oyaları, tülbent kenarları oldukça fazla yapılan el işleri arasında yer almaktadır.

Tığ işi yazma oyaları sipariş alan hanımlarımız el emekleri ile ev bütçelerine katları devam etmektedir. Farklı modeller arıyorsanız yazımızın içindeki resimlere göz atmanızda fayda vardır.

Tülbent oyaları yapılışları, tığ işlerinin en zevkli olanı olduğunu düşünüyorum. Hanımlarımız tarafından en güzel tülbentler seçilir onlara uygun ipler titizlikle seçilir. En güzel uygun örnek yapılması o yazmanın güzelliğini ortaya çıkartır. Özellikle köylerimizde dünden bugüne biraz daha fazla yapılan tığ oyaları annelerimizin vazgeçilmezidir.

Yeni oya modelleri, tek renkli veya bir kaç renk olarak yapılmaktadır. Özellikle tülbent seçimine uyum yakalamak o çok önemlidir. Yapılışının da özellikle muntazam olması örneğin kendini göstermesinde büyük önem taşımaktadır. Hanımlarımız her zaman yeni trend yazmaları mutlaka alıp kenar oyalarını yapmaktadırlar. Sizlerde yazımızdaki görsellere bakarak size uyan tığ oyaları 2019 modellerine göz atmayı unutmayınız. En güzel tığ işlerinde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın.

Tığ oyaları 2019 modelleri

Tığ oyaları detayları ve yapılışları

1 Adet pamuklu tülbent seçimi

Tülbent modelinize uygun ip tercihi (naylon masura ipleri)

Tığ seçimi olarak 21, 22 numaralar tercih edilebilir. Demir tığ veya plastik saplı olarak kullana bilirsiniz. Sizlerin tercihine kalmıştır.

Renk uyumları oldukça önemlidir.

Tek renk veya örneğe göre 3 renk seçimi olabilir.

Tülbent kenarları ilk olarak tığ işi ile trabzan yapılmalıdır. Veya iğne ile zürafa dediğimiz şekilde yapıla bilir. Sonrasında istediğimiz tığ oyasını yapabilirsiniz.

Tığ işi, tığ oyaları yapılışları, Örgüler ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ