Tığ Oyaları Yeni Örnekler

 

  Yazma oyaları eskiden beridir var olan el emeği ürünlerinin başında gelmektedir. Geçmişten günümüze kadar gelmiş olan birçok yazma oyasının yanı sıra günceli trend model ve örneklerde bulunmaktadır. Eski ve yeninin birleşmesi ve bütünleşmesi ile beraber ortaya şık ve farklı oyalar çıkmıştır. Çeyiz sandıklarının baş tacı olan tığ oyaları birçok model ve örnek ile günümüzde de halan daha varlığını devam ettirmektedir.

  Tığ oyası modelleri oldukça çeşitli ve çoktur. Tek renk iplik kullanılarak yapılan model ve örneklerin yanı sıra birden fazla rengin bir arada kullanıldığı modellerde bulunmaktadır. Ördüğünüz oyanın rengi kadar kaliteli olması da bir o kadar önemlidir. iyi sonuçlar almak istiyorsanız mutlaka kaliteli ipleri tercih etmelisiniz. Tığ işi oyalarda daha çok yaprak, çiçek gibi motifler kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra ise tığ işi oyalara has birçok motif bulunmaktadır.

Tığ oyası örnekleri arasında basit modeller olduğu gibi zor olan modellerde mevcuttur. İlk defa başlayanla basit örneklerden başlayabilirler. İlk bakışta yapımı zor gibi gözükse de aslında oldukça basittir. Sitemizde bulunan resimli anlatımlı ve şemalı görselleri inceleyerek rahatlıkla yapabilirsiniz.

Tığ oyaları yeni örnekler arayanlar sitemizdeki görselleri inceleyebilirler. Bu sezon özellikle de boncuk, inci gibi materyaller ile süslenmiş yazma tığ işi oyaları oldukça ilgi görmüştür. Eskiden beridir boncuklu oyalar yapılıyor olsa da günümüzde boncuk oyaları yeniden moda olmuş ve birçok model ve çeşitliliği ile yeniden hayat bulmuştur.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ