Tığ oyası motifli yazma yapılışı

Tığ oyası motifli yazma yapılışı

Tığ oyası motifli yazma yapılışı motif hazırlayıp sonrasında yazma kenarına birleşimi olan güzel yazma örneğini siz değerli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz. Yazma kenarı için model arayan arkadaşlarımız için oldukça güzel olan yazma tığ oyası olduğunu düşündüğümüz modeli kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Tek renk veya bir kaç renk seçimi ile yapabileceğiniz yazma oya yapımıdır. Yazma oyalarını yaparken renk uyumu oldukça önemlidir. Seçeceğiniz ip renkleri birebir olduğunda örneği tam yansıtmaktadır. İp seçimi oya örneklerinde oldukça önemli detaydır. Devamlı sipariş alan arkadaşlarımız yapılışını ve detayları çok iyi bilmektedirler. Yeni öğrenmek isteyen arkadaşlarımız video anlatımı izleyerek modeli kolayla yapacaklardır.

Tığ oyası motifli yazma yapılışı

Büyük boy serum halkası kullanımı

Elinize yakın tığ seçimi

Yazmanıza uygun naylon ip seçimi

İlk olarak serum halkasının içine sık iğne yapalım, toplamda 15 sık iğne yapalım ipi kesip yakalım.

Farklı renk ip ile devam edelim, ipi yapmış olduğumuz halkaya sabitleyip iki zincir çekip bir boşluk bırakıp ikinci sık iğneye batalım aynı işlemi beş kez yapalım, bir zincir çekip geri dönelim yapmış olduğumuz zincir içine batalım, dört zincir çekip tığ iki kez ipi dolayıp trabzan yapalım, trabzan içine on beş sık iğne yapıp tek seferde topluyoruz. üst kısmına pipirik yapıyoruz zincir ile aynı yuva içine batıp ilk çiçek detayı yapıyoruz. Toplamda beş çiçek yapıyoruz. Yeşil ip ile yaprak detaylarını yapalım ve motif bitirip yazma kenarına birleştirme tekniği ile devam etmektedir. Detaylı yapılışı için video anlatımını izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin..

Tığ oyaları, tığ işi yazma örnekleri, yazma kenarı hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Sunayla el işleri youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Tığ oyası motifli yazma yapılışı VİDEO ANLATIM

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ