Tıkanmış Lavaboları Açma Yöntemleri

Evlerde yaşanabilecek bazen küçük bazen de gününüzü kabusa çevirebilecek sorunların başında tıkanmış lavabolar geliyor. Kullanılırken yapılan bazı hatalar ve dikkatsizlikler sonucu lavabolar tıkanabilir. Mutfak lavabosunu tıkayan yemek artıkları, donmuş yemek yağları gibi şeyler olabilir, banyo ve küvet lavabolarında ise sabun artıkları, saç, kıl tüy gibi atıklar lavaboları tıkayabiliyor. Peki, tıkanmış lavabo nasıl açılır? Başınıza gelmesini hiç istemeyeceğiniz bu durum karşısında neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Lavabolarınızı marketlerde satılan kimyasal ürünlerle açabilirsiniz. Ancak evinizde kimyasal içerikli temizlik maddelerini çok tüketmek istemiyorsanız size vereceğimiz pratik bilgiler eşliğinde lavabolarınızı doğal ürünlerle de açabilirsiniz.

tikanmis-lavabolari-acma-yontemleri-1

Tıkalı lavabo nasıl açılır sorusunun cevabı önereceğimiz küçük tarifle artık çok kolay hanımlar. Size gereken, neredeyse her evde bulunan sirke, karbonat, çamaşır sodası veya tuz gibi malzemeler. Tıkanmış lavabonuzun üzerine önce yarım su bardağı karbonatı, ardından yarım su bardağı sirkeyi dökeceksiniz.

tikanmis-lavabolari-acma-yontemleri-2

Karbonat sirkeyle birleştiğinde bir etkileşime giriyor ve köpürmeye başlıyor. Bir saat beklettikten sonra lavabonuza bir çaydanlık kaynar suyu dökeceksiniz. Denediğinizde lavabonuzdaki tıkanıklığın açıldığını göreceksiniz. Karbonat yerine çamaşır sodası veya tuz da kullanabilirsiniz. Tıkanmış lavabolar için her evde bulunan lavabo pompalarını da hatırlatmak isteriz. Bunun yanı sıra elinizin altında lavabolar için özel teller de bulundurabilirsiniz.

tikanmis-lavabolari-acma-yontemleri-5

Gördüğünüz gibi kimyasal maddeler kullanmadan da lavabolarınızı açabileceğiniz doğal ürünlerle pratik tarifler mevcut. Ancak bizim size tavsiyemiz, önerdiğimiz bu lavabo açma tekniğini her ay lavabonuz tıkanmasa da uygulamanız. Ayrıca lavabolarınızı tıkayacak atıkları üzerinden su akıtmadan önce alırsanız, ilerde size sorun çıkarmalarını da engellemiş olursunuz. Sadece görünen yerleri temizlemekle yetinmeyip, evin yükünü taşıyan giderleri de ara sıra bakım amaçlı temizlemek gerektiğini aklınızdan çıkarmayın hanımlar.

tikanmis-lavabolari-acma-yontemleri-3

www.canimanne.com sitesindeki diğer kategorilerimizi, özellikle de kendin yap bölümümüzü de incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca sitemizde beğendiğiniz sayfalarımızı sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız arkadaşlarınızın da bu bilgilerden faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

tikanmis-lavabolari-acma-yontemleri-4

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ