Tıraş Olan Baba Cazibesi

Tıraş Olan Baba Cazibesi

Kız çocuklar anneye, erkek çocuklar babaya özenirler. Pek çoğumuz çocukluğumuzda anne ve babamıza özenerek hareket etmişizdir. Annelerimizin takıları, elbiseleri, terlik ve yüksek topuklu ayakkabıları, en çok da makyaj malzemeleri ilgimizi çekmiştir. Erkek çocuklar da babalarının eşyaları, tıraş takımlarına merak sarmıştır. Babaların çocukların bu merak ve hevesleri için dikkatli olmalarında fayda var. Ortada kesici malzemeler bırakmamak çocukları için bir önlem olacaktır. Tıraş olmak isteyen oğluna zaman ayırarak ona oyun gibi tıraş olmayı gösterebilir babalar. Ama tabi ki bu gerçek bir tıraş olmamalıdır.  Her çocuk kendini yetişkin gibi görmek ister. Tıraş olmak da onlar için yetişkin olmak anlamına gelebilir.

Erkek çocuk tıraş olan baba cazibesi ile büyür hep onun gibi olmak ister. Gizli gizli babasını seyreder. Babasının tıraş malzemeleri onun için çok değerlidir ve onları  kullanmak ister. Yetişkin olmak için o da tıraş olmak ister. Onun yokluğunda denemeler yapar. Özellikle 5-6 yaş çocuklar babalarına çok özenir ve babalar onlar için birer kahramandır.

canım anne-176

Babasının tıraş oluşunu bıkmadan dakikalarca izlemek erkek çocuklar için heyecan vericidir. Hemen büyümek isterler ve tıraş olmak isterler. Çocuklar nasıl tıraş olunur sorusunun cevabını genellikle kendileri baba evde yokken gizlice onun tıraş malzemelerini kullanarak deneyimler.

 

Çocukları babaları genellikle kendi kuaförlerine götürürler. Çocuklar buralarda kendilerini yetişkin gibi hissederler. Bazı çocuklara ise tıraş korku verir. Bu sebeple açılmış olan çocuk kuaförlerine çocuklarımızı götürebiliriz. Çocuk kuaförleri  daha eğlenceli ve çocukların daha çok gitmeyi sevdikleri yerlerdir. Çocuk kuaförlerinde kendilerine hem yetişkin gibi, hem de çocuk olmaları unutulmadan hizmet verilir.

Çocuk kuaförlerinde bulunan oyun parkları, oyun alanları ve orada yaşıtlarını görmek çocuğun tıraş olma korkusu ve endişesini giderir. Bazı aileler için çocuğunu tıraş ettirmeye götürmek problem olur.

Çocuğunuz tıraş olmaktan korkuyor ise onu çocuk kuaförlerinde tıraş ettirerek bu sorundan kurtulmuş olursunuz.

canım anne-177

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ