Tırnak Beyazlatma Yöntemleri

Tırnak Beyazlatma Yöntemleri

Kadınların sıkça yaptığı oje ve tırnak işlemleri nedeniyle tırnakta zamanla meydana gelen sararmaların nasıl giderileceğini içeriğimizden bulabilirsiniz.

Günümüzde kadınların çoğu hem kendine olan saygısı hem de daha güzel görünmek amacıyla makyaj yapar. Özellikle yaz aylarında el ve ayak tırnaklarına oje daha fazla yapılır. Ayakkabı olarak sandalet ve terlikler yazın sıkça giyildiği için bakımlı ayakların olması gerekir. Bunun için çoğu kişi ojeyi tercih eder. El, ayak tırnaklarına yapılan ojeler ve diğer uygulamalar nedeniyle bir süre sonra sararmalar meydana gelir. Sararmalar kötü bir görüntü ortaya çıkarır. Oje içerisinde bulunan kimyasal maddeler nedeniyle tırnakların renginde sararma meydana gelmektedir. Çoğu kadın tırnak sararması yüzünden oje kullanmamaya başlar. Fakat basit ve pratik yöntemler ile tırnaklarınızı kolayca beyazlatabilirsiniz.

Tırnak Beyazlatma Yöntemleri

  • Diş macunu sivilce kurutma kadar tırnak beyazlatmada da oldukça etkilidir. Tırnaklarınızı beyazlatmak için diş macununu tırnaklarınıza sürüp bir süre bekleyin. Daha sonra kullanmadığınız bir diş fırçası yardımı ile yavaşça fırçalayın. Bu işlemi düzenli uyguladığınızda oje kalıntıları ve sararmalar kaybolacaktır.
  • Ojenizi en fazla 3 gün kullanın. 3 gün sonra mutlaka tırnaklarınızı temizleyip bir süre boyunca tekrar oje sürmeyin.
  • Bir miktar karbonat ve limon suyunu karıştırıp tırnaklarınıza sürün. Bir süre bekledikten sonra yıkayın. Karbonat ve limon karışımı düzenli kullanıldığında tırnakların daha beyaz görünmesini sağlayacaktır.
  • Son olarak bir miktar ılık su içerisine beyaz sirke, karbonat ve limon suyu ekleyip tırnaklarınızı bir süre içerisinde bekletin. Böylelikle hem tırnak içleri temizlenecek, hem tırnak kenarlarında ölü deriler yumuşayacak hem de sararma sorunu yok olacaktır.

https://youtube.com/watch?v=Q7U9qm_nxKE

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ